Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkoviště pod zámkem ve Frýdku-Místku získalo oficiální parkovací místa, zvedla se tím kapacita

Velké parkoviště pod zámkem ve Frýdku-Místku dostalo po letech nově vodorovné dopravní značení. Doposud tady auta parkovala libovolně a nyní dostalo parkoviště podle vedení města řád. Navíc bylo spočítáno, že díky novým parkovacím čarám přibylo více parkovacích míst.

Velká plocha pod zámkem u hlavní Revoluční ulice, hned vedle obchodního domu. Jako parkoviště slouží lidem ve Frýdku-Místku už dlouhá léta. Oficiálně tady ale nebyly parkovací čáry a řidiči tak vytvářeli parkovací uličky podle sebe. Nově nyní zaparkují přesně do řad vedle sebe. Město tady totiž nechalo vytvořit plnohodnotná parkovací místa.

Anketa: 1.) "Ty čáry jsou takové, no, mě to nevadí." 2.) "Vypadá to, že bude automat, že?" 1.) "Můžu říct, že toto parkoviště je méně strašné, než třeba nějaké v jiných městech nebo vesnicích, kde dělají takové kameninové kóje. A tím pádem ti lidé si o to pak rozbíjejí auta a těch míst je daleko méně. 2.) "Já mám na plyn a dovnitř nemůžu jet. Tak to je všechno, proto tu jezdím."

Většinu měst v poslední době trápí nedostatek parkovacích míst a výjimkou není ani Frýdek-Místek. Někteří řidiči si tak myslí, že jakmile se na ploše vytvořila oficiální parkovací místa, tak by to mohlo znamenat, že se na parkoviště vleze méně aut. Než když parkovala původně libovolně, kde chtěla. V tomto případě je to ale přesně naopak.

Jaromír Kohut, ředitel TS FM: "Na základě rozhodnutí vedení města a projektu, který zpracovával odbor dopravy a silničního hospodářství a schvaloval jej, naši zaměstnanci provozu komunikace provedli vodorovné dopravní značení. Vzniklo tam dneska legálně 102 míst, z toho je 6 pro zdravotně postižené. Ještě do poloviny měsíce srpna tam zrealizujeme svislé dopravní značení."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme tím vodorovným dopravním značením nejen dali parkování řád, ale i jsme navýšili kapacitu parkoviště o zhruba 20 procent. Nyní zde máme 102 parkovacích míst, z toho je 6 míst určených pro osoby se sníženou pohyblivostí. Parkování je samozřejmě nadále pro občany zdarma."

Město vycházelo z údajů o počtech běžně parkujících aut na ploše a následném projekčním rozvržení parkovacích míst, které jasně potvrdilo, že se díky parkovacím čarám zvýší kapacita. Na některých místech se budou ještě čáry dodělávat. Například tady stojí vrak nákladního auta, který má už téměř pět let propadlou technickou kontrolu. Tento problém město aktuálně dále řeší. Na odstavené nákladní auto totiž nemá techniku, která by ho odtáhla. Navíc se musí podle zákona čekat minimálně dva měsíce, zda se k věci nevyjádří majitel vozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail