Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová přátelství a řada vlastnoručně vyrobených věcí. Tábor Mozaika si děti ve Frýdku-Místku užívají

Vlastnoručně vyrobená pouzdra nejen na tužky, různé obrázky, či drobné ozdoby. Za pět dní toho na oblíbeném příměstském táboře Mozaika zvládly děti v Frýdku-Místku opravdu hodně. Důležitá pro ně byla také socializace. Získaly nové kamarády a poznaly různá kreativní prostředí.

Není důležité mít velký talent, ale hlavně chuť tvořit. To je heslo, kterým se řídí ve středisku volného času Klíč ve Frýdku-Místku. A u dětí s ním sklízí úspěch. Příměstský tábor Mozaika je vždy zaplněný a děti jsou nesmírně hrdé, že si vlastnoručně něco vyrobily.

Anketa: 1.) "Nejvíc se mi asi líbilo dělat pouzdra a pozvánky rodičům na výstavu." 2.) "Týden byl úplně super, vyráběly jsme různá pouzdra, šátky a takové věci. Fakt mě to hodně bavilo." – Na co jsi nejvíc pyšná? – "Na to pouzdro, to mě asi nejvíc úplně bavilo. Jsem na to hodně pyšná." 3.) "Nejvíce se mi líbilo pouzdro. A ještě tady toto vyrábění, co děláme teď na klíčenky." – A jaký byl týden tady s tou partou? – "Bylo to super, měla jsem tu kamarádku, ale dneska jela do Prahy, takže mám tu durhou kamarádku Elišku, s kterou se nejvíce bavíme a máme skoro stejné názory." 4.) "Bylo to úplně super. Nejvíc se mi tady líbilo ve Faunaparku, kde jsme malovaly a dělaly různé věci. Nejvíc jsem pyšná na vyrábění pouzdra, protože to jsem strašně ráda dělala své oblíbené věci."
Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Celých pět dní děti vyráběly, měly různé výtvarné aktivity. Byly jsme ve Faunaparku, takže jsme tvořily i z přírodnin a v přírodě a za celý ten týden si děti vytvořily různé závěsné dekorace. Měli jsme téma zvířátka, ať už reálná, či nereálná, takže jsme tvořily různé ptáčky, z pírek, rybičky a teď děti vyrábějí přívěsky na klíče nebo na cokoliv chtějí."

Kapacita příměstského tábora je 17 dětí, o děti se starají dvě lektorky a jedna asistentka.

Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Některé vídáme častěji na těch akcích, některé už jsou po několikáté na výtvarném táboře, některé jsou poprvé. Tady jsme se zrovna setkali s úplně čistě dívčím kolektivem. Takže holky jsou od 8 do 13 let a myslím si, že jsou skvělá parta, že si rozumí a že si mají hodně co říct, že se seznámily za těch pět dní a věřím tomu, že navázaly i nová přátelství."

Tábor je pravidelně zakončen výstavou všech prací, kterou připravují děti pro rodiče.

Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Do konce prázdnin běží ještě Prázdniny ve městě, takže tady u nás v Klíči budou různé workshopy. Bude prázdninová výtvarka, kterou budu mít 27. srpna. Budeme vyrábět kaktusy."

Aktuálně běží na Bílé poslední pobytový tábor Croodsovi: Hurá do pravěku. Začaly tři příměstské tábory a dva jsou naplánovány ještě na poslední týden v srpnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy