Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malíř Alexander Mosio vystavuje své obrazy v budově bývalé banky ve Frýdku-Místku

Obraz, stavu duše odraz. Takový je příhodný název pro výstavu obrazů jednoho z nejosobitějších umělců a komentátorů velkého dění, kterým je Alexander Mosio. Jeho výstavou nyní ožila budova bývalé Moravia Banky ve Frýdku-Mísku, ze které město plánuje v budoucnu udělat přímo prostor pro stálou galerii.

Přes 40 obrazů, které reflektují aktuální pohled na svět očima jejich autora. Místní patriot Alexander Mosio se chopil příležitosti a v budově bývalé Moravia Banky ve Frýdku-Místku vystavil většinu obrazů z jeho tvorby za poslední tři roky.

Alexander Mosio, malíř: "I když ty prostory jsou v takovém úděsném stavu, tak je to výzva začít nějakou historii a stát se jednou z vlaštovek, která řekne ano, bude galerie. Jsem udělal tu výstavu z posledních let, které se malinko odlišují od toho, co jsem dělal předtím, ale jsou tam i obrazy z předchozích let. Z doby, kdy jsem žil v Anglii, v Provance a kdy jsem cestoval po Španělsku, po Toskánku. To jsou všechno vlivy, které se tam ukazují."
Michaela Kocourková, produkční Kultury F-M: "Zajímavostí je, že je tady právě hodně nových děl. To znamená, že i lidé, kteří pana Mosia znají a jeho díla, tak určitě se můžou podívat na úplně nové novinky, které nikde jinde neměli možnost zhlédnout."

Zároveň to může být pro veřejnost příležitost, jak nahlédnout do prostor, které město získalo v roce 2017 a má s nimi velké plány.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Chtěli jsme tady udělat do budoucna první městkou galerii Frýdku-Místku, protože Frýdek-Místek si samostatnou galerii určitě zaslouží. Od roku 2018 tady začaly probíhat různé výstavy. Práce mladých architektů, dokonce tady byla jeden ročník Sweetsen Festu výstava všech podob log, které Sweetsen Fest má. A další zajímavé kulturní akce."

Současná výstava s názvem „Obraz, stavu duše odraz“ bude probíhat až do 29. září.

Michaela Kocourková, produkční Kultury F-M: "Bude uzavřena krásným pořadem, kdy tady budeme vzpomínat na pana Seiferta, 120 let jeho výročí. Každopádně výstava je otevřena každý den od 15. hodin do 18. hodin a vstup je zdarma. Vždycky tady máme paní uvaděčku, to znamená, že kdykoliv půjde nějaký zájemce kolem, může se sem zastavit."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Do budoucna by tyto prostory měly sloužit k výstavnictví a dalším kulturním účelům s tím, že tento objekt bude poté spojen s Národním domem a s přístavbou Nové scény a bude tvořit jedno velké kulturní centrum."
Alexander Mosio, malíř: "Věřme, že to dopadne dobře s tou městskou galerií a já snad mohu i za ostatní tvůrce tady z našeho regionu říct, že tomu všichni držíme velmi, velmi palce."

Alexander Mosio už pomalu začíná pracovat na přípravě velké výstavy k sedmdesátinám, která bude za 4,5 roku v Praze. Pokud se plány města povede v budoucnu zrealizovat, mohla by tak třeba poté zavítat i do Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy