Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři Frýdku-Místku připravili pro děti tábor plný pohybu, každý den s jinými aktivitami

Každý den jiná sportovní aktivita. Hry na hřišti, v tělocvičně i výlety do přírody nebo na bazén. Plně nabitý program zažívají děti, které v rámci akce Vraťme dětem pohyb absolvují příměstský tábor házenkářů SKP Frýdek-Místek.

26 dětí rozdělených na dvě skupiny podle věku. Starší zrovna hrají házenou a mladší se baví formou týmových pohybových her.

Anketa: 1.) "Hráli jsme tu zatím hry, vybišu, házenou." – A jaké to tady je? – "Zatím je to dobrý." 2.) "Líbí se mi tady docela hodně a dělali jsme tu hodně dobré věci. Takové sportovní hry, třeba jako vybiša, házená." 3.) "Je to tu dobré, hrajeme tu různé hry." 4.) "Je to tady super, máme hodné trenéry a moc mě to tady baví. Našel jsem si tady nové kamarády." 5.) "Super, mám tady hodně kamarádů a je to strašně dobré."

Příměstský tábor zaměřený na všeobecnou sportovní průpravu připravili v rámci projektu Vraťme dětem pohyb házenkáři Frýdku-Místku. Každý den je jiný program. Zázemí klubu poskytla 11. Základní škola.

Martin Strnadel, šéftrenér házené mládeže SKP Frýdek-Místek: "Probíhají míčové hry, sportovní hry, bude malování na chodníky, poté společný oběd a odpolední program. Zatraktivnili jsme to tím, že jsme navštívili třeba včera, kdy počasí úplně nepřálo, Aquapark krytý, což se dětem velice líbilo. Když nám počasí přálo, tak byly aktivity na Olešené, kdy měli in-line brusle. Samozřejmě byly tam na koloběžkách, využily dětské hřiště."

V programu mají děti i výlet do přírody na Bílou nebo do trampolínového centra. Starají se o ně trenéři i profesionální hráči.

Martin Strnadel, šéftrenér házené mládeže SKP Frýdek-Místek: "Musím se přiznat, že ta myšlenka už vznikala v těch klubech dříve, než k tomu město dalo nějaké noty, systém a řád. Ta covidová doba byla opravdu velice kritická pro všechny a nastartování těch dětí do toho pohybu, tak to snad každý vnímá, že je to naprosto prospěšná práce, která je k užitku."
Tomáš Sklenák, extraligový hráč házené SKP Frýdek-Místek: "Zase můžou konečně sportovat venku i vlastně v halách. Musí se sice testovat, ale myslím si, že je ten pohyb pro ně po tom roku je asi fakt potřeba a jsem rád, že Frýdek-Místek ten tábor zorganizoval. Mám tam vlastní dceru a dalších pět dětí z vesnice, takže myslím, že zájem je velký."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem rád, že nápad s programem Vraťme dětem pohyb se ujal a zareagovaly na něj jak sportovní kluby, tak rodiče i děti. Pěkný příklad je právě ten dnešní, kdy vidíme opravdu, že hřiště je plné. Děti mají o prázdninách náplň a mi to dává naději, že když s tím budeme dále pracovat, tak příští rok ta akce bude ještě vymazlenější a určitě ji necháme zahynout."

S házenkáři měli paralelně program i volejbalisté a v posledním prázdninovém týdnu připravila tábor také Atletika TJ Slezan.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy