Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TIC Frýdek-Místek letos nabídne ještě dvě komentované prohlídky Po stopách textilek

První textilka vznikla ve Frýdku-Místku už roce 1832. Další postupně v 60. letech 19. století. Kdo by se o nich chtěl dozvědět něco víc, má možnost absolvovat ještě v září a říjnu prohlídky s průvodcem. V areálu Osmičky navíc vznikl selfiepoint, kde se mohou turisté vyfotit a sdílet zážitek na sociálních sítích.

Komentované prohlídky s názvem Po stopách textilek sklízí ve městě pravidelně velký úspěch. Turistické informační centrum připravilo na letní sezónu jednu na každý měsíc. Zájemci mají ještě možnost absolvovat poslední dvě z nich.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Technotrasa je projektem Moravskoslezského kraje, který přibližuje 31 technických památek neotřele a se zážitkem. A právě v tomto projektu je zařazen také Frýdek-Místek se svou textilní historií. S průvodcem se mohou za ní vydat zájemci hned první školní den 1. září a následně 13. října."
Kateřina Švarcová, průvodkyně: "Prohlídka, která je zaměřená na historii textilnictví tady ve Frýdku-Místku trvá zhruba tak 3 hodinky, je to taková delší náročnější procházka. Projdeme velké množství místních textilních podniků a prohlídka je zakončená zde ve Slezanu, bývalé tkalcovně Slezan 05."

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek a vstup na výstavu o historii textilnictví.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Na obou prohlídkách si připomeneme tradici textilního průmyslu, nahlédneme do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznáme manufakturní architekturu a uslyšíme příběhy dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat. A také jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky nemohly vzniknout."
Kateřina Švarcová, průvodkyně: "Návštěvníci jsou většinou spokojení, jsou to lidé, kteří mají zájem o technické památky, protože obliba technických památek tady v Moravskoslezském kraji nebo návštěvy technických památek vlastně vzrůstají."

Turistické informační centrum si pro návštěvníky, ale i místní připravilo také jednu moderní novinku.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Možná si někteří všimli, že v areálu Osmičky, se objevilo kovové srdce, které je logem zmiňované Technotrasy. Vznikl tak selfiepoint, který jsme pečlivě vybrali, aby byl hlavně fotogenický, s typickou architekturou, která vznikla díky textilkám, které město proslavily. Proto si myslíme, že je to místo, které by nemělo chybět nejen na sociálních sítích návštěvníků. Při sdílení fotografií na jejich Instagramech a Faceboocích pak mohou použít #visitfm, abychom potom mohli přenést jejich zážitky dalším potencionálním návštěvníkům."

U selfiepointu se můžete vyfotit kdykoliv. Na komentovanou prohlídku je nutné si zajistit rezervaci dopředu. Buď přes web www.technotrasa.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy