Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místecká kasárna mají nového správce, bude dohlížet na pořádek v celém areálu

Rozlehlý areál kasáren v Místku je veřejně přístupný. Jeho stav je ale nevyhovující a je potřeba ho udržovat. Navíc si z něj někteří lidé udělali skládku. Město proto určilo jednoho ze svých zaměstnanců, který bude na pořádek a správný chod areálu dohlížet. Instalují se tam také fotopasti.

Místecká kasárna využívají menší podnikatelé. Jsou tady kanceláře a v rozsáhlém areálu hlavně garáže a menší sklady. Město se rozhodlo, že se na areál více zaměří a nastaví zde provozní řád.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tak, abychom tady v podstatě činnost těch nájemců byli schopni lépe koordinovat, a to nejenom ve vztahu k městu, ale i k těm nájemcům samotným. V minulosti tady byly opakované stížnosti na drobné krádeže. Na to, že se jim v areálu tím pádem hůře podniká, takže jsme vedeni mimo jiné i snahou eliminovat tyto negativní jevy. Například instalováním fotopastí a podobně."

Zároveň byl jmenován správce místeckých kasáren. Ten bude v blízkém kontaktu se všemi nájemci a může okamžitě řešit aktuální problémy, které trápí jak samotné nájemce, tak město.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Každopádně bych chtěl říci, že se nejedná o nějaké nové pracovní místo nebo o nějakou funkci. Čerpali jsme z vlastních zdrojů a vytipovali jsme vhodného člověka, který podle nás tu funkci bude dobře zastávat."
Alexandr Pokorný, správce kasáren: "V měsíci srpnu jsme tady začali dělat správcovství celého areálu z několika důvodů. Jeden z důvodů je, že se tady množily černé skládky a město za nemalé peníze muselo začít likvidovat odpady. Takže z tohoto důvodu jsme tady zřídili nový provozní řád, podle kterého se budou muset účastníci a nájemci řídit a uvidíme, jak budeme pokračovat dál."

Skládky se často objevovaly v odlehlých místech areálu, kde je minimální provoz.

Alexandr Pokorný, správce kasáren: "Většinou u lesa a od tohoto týdne začneme montovat fotopasti, abychom mohli dělat nějaké právní kroky vůči těmto lidem."

V kasárnách aktuálně působí 69 nájemců, kteří by také uvítali, kdyby byl v areálu zajištěn pořádek.

Alexandr Pokorný, správce kasáren: "Momentálně nejvíce nájemců tady využívá garážové prostory. Potom taková drobná činnost, jako opravy střech, máme tady i firmu, která se zabývá vrtáním studen. Momentálně tady sídlí i firma, která provádí obchvat Frýdku-Místku."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Samozřejmě ten náš areál přináší městu i určitý výnos, takže od správce očekáváme, že bude vytipovávat objekty, které jsou vhodné k rekonstrukci nebo k opravě. Tak, abychom zase mohli pronajímat lepší prostory, které jsou lépe využitelné pro ty nájemce a případně zvyšovat i ten celkový výnos města z tohoto areálu."

Bývalý vojenský areál zabírá plochu zhruba 156 hektarů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy