Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O dotace na kulturní akce budou moci ve Frýdku-Místku žádat i mimoměstské spolky

O dotaci na podporu kulturních aktivit budou moci žádat nově i spolky, které nejsou z Frýdku-Místku. Podmínkou ale bude, aby peníze využily na akci, která proběhne právě ve Frýdku-Místku. O peníze na příští rok bude možné začít žádat už od října.

Ve Frýdku-Místku se během roku odehrává řada kulturních akcí. Ne vždy je ale pořádají zdejší spolky. V minulosti tak kvůli tomu nemusely získat dotaci z města. To by se mělo ale od příštího roku změnit.

Jakub Tichý, radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Jsem moc rád, že se nám podařilo splnit jeden z cílů, který jsme si vytyčili a tím je smysluplná a spravedlivá podpora kultury. Rada města schválila program podpory kulturních aktivit na rok 2022, který je jednak otevřen nově všem žadatelům, nejenom z města Frýdku-Místku, ale i z okolí. Podmínkou je, pouze aby se ta podpořená aktivita dělala ve Frýdku-Místku a měl by sjednotit všechny formy kulturní podpory, které tady ve městě jsou."

Cílem je, aby byly podmínky pro všechny stejné a tím i spravedlivé.

Jakub Tichý, radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Znamená to to, že v podstatě už od října v průběhu celého roku budou moci žadatelé podávat žádosti o dotace, které budou průběžně hodnoceny. Vždy co tři měsíce je zastupitelstvo bude schvalovat. A důležité je, že pro všechny se tak bude dít za stejných podmínek. Vše to bude evaluováno a schvalováno kulturní komisí. Následně radou města a zastupitelstvem."

Díky těmto úpravám by se tak ve městě mohla ještě zvětšit nabídka kulturních akcí, které spolky nabízejí.

Jakub Tichý, radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Těch subjektů je několik desítek. Jen doteď byla podpora kultury dost roztříštěná. Podporovalo se to z různých finančních zdrojů. Něco schvalovalo zastupitelstvo, něco rada, něco šlo z dotační rezervy primátora. Nebyl v tom žádný jednotný systém, který jsme teď právě zavedli."

Na podporu kulturních aktivit v roce 2022 má město v plánu vyčlenit 5,8 milionu korun. Maximální výše dotace může být až 800 tisíc. Minimální výše není stanovena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry