Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci Sweetsen Festu přispěli dobročinným organizacím téměř 73 tisíc korun

Hudební festival Sweetsen Fest tradičně podpořil tři dobročinné organizace ve městě. Podané ruce, ADRA a Charita Frýdek-Místek hodnotí akci velmi pozitivně. Lidé totiž dohromady přispěli na jejich dobročinné projekty téměř 73 tisíc korun.

Vstup zdarma, kapely nebo jejich členové z Frýdku-Místku, vystupující bez nároku na honorář a také dobročinná sbírka. To jsou hlavní symboly tradičního festivalu Sweetsen Fest. Letošní 17. ročník po roční odmlce proběhl a radost z toho mají i dobročinné organizace, které na akci vybíraly peníze na svoji podporu.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Pozitivně, protože byl po tom přerušení, které bylo. A myslíme si, že to je akce, která ve městě má svůj význam. My jsme rádi, že jsme mohli být součástí Sweetsenu, stejně jako v minulých letech. Některé z našich služeb měly připravené aktivity pro děti."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Sweetsen Fest, na ten jsme se opravdu hodně těšili. Byli jsme vlastně naposledy v roce 2019, tehdy se vybralo krásných mnoho peněz. A letos to nebylo o nic menší."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "My jsme nesmírně rádi, že ten Sweetsen fest v takové zvláštní době proběhl. Protože jsme pořád nevěděli, jestli bude nebo nebude. Ta situace byla docela příznivá, že se podařilo všechno zorganizovat. Myslím si, že ta úroveň byla vynikající."

Místo platby za vstupenku tak mohli návštěvníci přispět do kasiček jednotlivých organizací. Kdo dal například stokorunu, měl i pivo zdarma. A platit se dalo i prostřednictvím QR kódů přes mobilní bankovnictví.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Vybralo se přes 18 tisíc, za což těm, kteří přispěli moc děkujeme. Budou použity právě pro ty střediska, které se podílely na tvorbě programu, který byl účastníkům Sweetsenu nabízen. To znamená ve smyslu střediska Aktivity pro děti, Doučování, Nezbeda, Rebel. Stejně tak se na tom podíleli aktivně dobrovolníci, takže podpoříme i rozvoj dobrovolnického hnutí v rámci Charity Frýdek-Místek."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Dohromady pro Podané ruce osobní asistenci i canisterapii to bylo 34 tisíc 143 korun. Pro osobní asistenci, kde nám pracuje spousty osobních asistentek a asistentů a potřebujeme jako nezisková organizace podpořit nejenom ty asistenty a potřebujeme jim nakoupit ochranné pomůcky. Potřebujeme jim proplatit cestovní náklady a ty penízky využijeme krásně právě v rámci veřejné sbírky na osobní náklady osobních asistentů a asistentek. Děkujeme moc."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme nesmírně vděční, protože se nám podařilo vybrat 20 344 korun, což je si myslím pro tu návštěvnost adekvátní. Všechny ty peníze, které nám občané Frýdku-Místku darovali, tak jsou použity na rozvoj dobrovolnictví na Frýdecko-Místecku a část těch peněz jde také na to, abychom mohli provozovat program, který jsme rozjeli s podporou města, a to je pomoc autistickým dětem."

Za celou historii konání festivalu se dohromady vybralo už přes 937 tisíc korun. Pomyslný milion by tak mohl Sweetsen fest překonat zřejmě příští ročník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy