Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Frýdku-Místku se sjedou nejen výtvarní umělci na historicky první Beskydský Montmartre

Faunapark ve Frýdku-Místku zažije v sobotu historicky první ročník Beskydského Montmartru. Akce má za cíl přivézt na jedno místo všechny milovníky výtvarného umění bez omezení věku a žánru. Umělci mohou představit svá díla a návštěvníci se na ně mohou nejen podívat. Připraven bude i program pro děti.

Beskydský Montmartre, aneb den lásky k umění. Taková je vize malíře Alexandra Mosia, který se rozhodl uspořádat ve Faunaparku ve Frýdku-Místku akci pro umělce a zájemce o umění.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartre: "Chtěl jsem tady přenést akci, kterou dělá Honza Severa v Brandýse nad Labem. Jmenuje se to Polabský Montmartre. Jde o obrovskou, krásnou akci, plno výtvarníků, galeristů."

V sobotu 25. září se tak mohou všichni sejít do Faunaparku a ukázat kolegům i návštěvníkům svá díla.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartre: "Mezi 8. a 10. hodinou, přijdou-li, si postavili tady nějaké stoly, stánky, štafle anebo si natáhli mezi stromy šňůry a pověsili nějaké své umění anebo tady prostě jenom dělali plenér, jak je normální, když je pěkné počasí."
Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Prakticky každá akce, která se ve Faunaparku provádí je přínosem. A je to většinou dílo srdcařů jako je pan Mosio. My spolu spolupracujeme už několik let. Nejdříve to byly malířské plenéry a pak i mě nadchla myšlenka udělat Beskydský Montmartre."

Instalace děl bude na libovolné fantazii v celém areálu. Umělci ani návštěvníci nebudou platit žádné vstupné ani zápisné.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartre: "Já bych chtěl pozvat všechny výtvarníky, amatéry, profíky. Aby se přišli alespoň podívat. Samozřejmě, že by se chtělo, aby se tady ukázali i šperkaři, smaltéři, barviči látek klidně, to je úplně jedno, kdo tady přijde. Prostě je to o výtvarném umění a žánr, věk ani stupeň vzdělání výtvarného není omezen. Tak doufejme, že sestoupí ze svých piedestalu i ti akademičtí a že alespoň se přijdou podívat."

Program bude připraven i pro děti.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartre: "Budeme mít tady Klauny z Balónkova. Bude tady znít muzika. Francouzské šansony, snad se nám podaří vytvořit atmosféru francouzskou. Takže Edith Piaf nám zazpívá, Jacque Brel a tak. A večer rock. Večer tvrdá tečka jižanského rocku."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Vítáme všechny nové projekty, takže i Beskydský Montmartre jsme velice rádi podpořili. Je to zase něco, co tady v portfoliu kulturní nabídky ve městě trochu chybí. Dlouhodobě se přemýšlí o vzniku městské galerie, ale obecně tady chybí výstavní prostory a prezentace výtvarného umění, takže myslím si, že i tato akce k tomu může přispět. Tak, abychom tady mohli vidět díla současných malířů."

Beskydský Montmartre proběhne ve venkovním areálu Faunaparku. V případě, že by mělo výrazně pršet, akce se pravděpodobně neuskuteční.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy