Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé s postižením zažili Havajský ples ve Frýdku-Místku

I lidé s postižením se dokáží pořádně bavit. Předvedli to na Havajském plese, který pro ně tradičně pořádá spolek Katolický lidový dům ve Frýdku-Místku. Po roční odmlce, kterou způsobila pandemie koronaviru si letošní ročník všichni opravdu nesmírně užívali.

Zcela zaplněný parket Lidového domu ve Frýdku-Místku značí, že se tady lidé velmi dobře baví. Už v dopoledních hodinách se tady sešli handicapovaní i mentálně postižení a díky tanci a hudbě si byli všichni rovni. Zažili totiž opět tradiční Havajský ples.

Anketa: 1.) "Já jsem vždycky byla tance chtivá už od dětství, takže tuto akci vítám. No a loni jsem tady nebyla, protože všichni víme, jaká byla situace, ale poprvé to tu bylo předloni a bylo to tu moc fajn, tak když letos přišla nabídka, tak samozřejmě kdo by toho nevyužil." 2.) "Pro mě je trošku hlasitá, ale jinak uvidíme."
Jana Kohutová, organizátorka akce: "Je to náš havajský ples aneb setkání všech zdravotně postižených z celého okolí, nejenom z Frýdku-Místku. Máme tady z Ostravy, z Čelnadné, z Pržna, protože taková akce v Moravskoslezském kraji defacto chybí a asi jsme jediní takového charakteru."

Cílem akce je přispět ke zkvalitnění života lidí s postižením. A to se jednoznačně organizátorům daří.

Jana Kohutová, organizátorka akce: "Je tady asi 150 lidí, takže to je krásné, jsme moc rádi, že všichni přišli a věříme, že to tady bude pořád."
Zuzana Skotnicová, Náš svět Pržno: "Je pro nás hodně důležitá, protože ti uživatelé se socializují, uvědomují si, že existuje i jiný život než jenom ten, který žijí v našem zařízení. Takže tyhle ty akce velmi vítají a jsou šťastní a spokojení. Poznávají nové přátelé a je to něco, co si opravdu všichni zaslouží."
Jana Kohutová, organizátorka akce: "Lidový dům začal tady tuto akci hlavně proto, že když jsou akce pro zdravotně postižené, tak jsou buď sportovního charakteru nebo nějaké setkání, ale chyběly jim akce kulturního společenského vyžití, kdy je nikdo nesoudí, nikdo se na ně nedívá a jak jsem řekla, všichni jsme na jedné lodi."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK/KDU-ČSL/: "Já jsem rád, že se Lidový dům ve Frýdku-Místku, potažmo Jana Kohoutová rozhodla, že v tom bude pokračovat i v dalších letech a i přesto, že máme někdy problémy s tím covidem, tak i tito lidé se budou moci setkat. A právě zorganizovala toto setkání. Takže velké poděkování, a i to v tom havajském stylu je úplně perfektní pro všechny a je vidět, že si to užívají."

Během zimního období pořádá Spolek Katolický lidový dům pro postižené ještě jednu podobnou akci. Karneval v maskách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry