Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicapovaní se sjeli do Frýdku-Místku na olympiádu v lehké atletice

Jsou handicapovaní, ale dostali šanci sportovat jako opravdoví olympionici. Ve Frýdku-Místku proběhl už 24. ročník Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Jak bývá zvykem, akci si všichni nesmírně užili, zvláště když loni kvůli covidu být nemohla.

Atletický stadion TJ Slezan Frýdek-Místek se stal dějištěm olympijských her pro handicapované. Po slavnostním nástupu družstev následovaly proslovy a slib hráčů i rozhodčích, že budou dbát na čestnou a fair play hru. Slavnostní zahajovací olympijský ceremoniál pak završilo zažehnutí olympijského ohně.

Antonín Žáček, ředitel Olympiády: "Tato sportovní olympiáda je o setkávání mladých handicapovaných lidí i se zdravými, protože mimo naše disciplíny, kterými jsou běh na 50 metrů, běh na 400 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a přetahování lanem, tak ještě máme tady i vložený závod žáků základních škol, který pořádáme v rámci integrace handicapovaných a zdravých mladých lidí."
Anketa: 1.) "Dobře se mi tu líbí a jsem rád, že tu je všechno v pořádku. Prozatím si nikdo neudělal bebíno a to skákání do písku je taky skvělé." 2.) "Dobře se mi tu líbí." - Skákal jste do dálky, jak to šlo? - "Ještě ne, teď budu skákat do dálky." - A běžel jste? - "Běžel." 3.) "Je to celkem fajn a líbí se mi tady. Můžu závodit a sportovat."

Letos se olympiáda konala už po čtyřiadvacáté. Loni byl ročník kvůli covidu vynechán. A nyní navíc bohužel nepřijeli týmy z Polska a Slovenska.

Ivan Příhoda, ŽIRAFA – Integrované centrum Frýdek-Místek: "My jsme pravidelní účastníci, ta akce je úplně skvělá pro naše klienty. Jsou úplně spokojení a nadšení. Mají úplně pocit, že patří mezi sportovce a tím pádem jsou úplně úžasní."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Na dnešní olympiádě, kterou pořádá místecká Škola života, od začátku panuje dobrá nálada. Sportovci jsou dobře naladěni. Myslím si, že si to tady dneska skvěle užijí. Já bych chtěl určitě tímto poděkovat panu Kuboňovi a panu Žáčkovi, za skvělou organizaci. Bez nich by tady tato akce celá nevznikla."
Antonín Žáček, ředitel Olympiády: "Jako každý rok máme připravenou spoustu medailí, spousty pohárů. Nejenom na oko a pro potěchu duše, ale máme pro vítěze připravené dorty a pro každého závodníka máme připravenou tašku upomínkových předmětů, aby si vzpomněli, že si tady mohli zazávodit u nás."

Na nejúspěšnější tým čekal také velký putovní pohár, který budou mít vítězové po celý rok u sebe.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry