Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalové utkání dětí na akci Záření ve Frýdku-Místku bylo součástí protidrogové prevence

Sblížit děti z rozdílných prostředí a zároveň u nich dbát na prevenci proti drogám. To byl cíl akce Záření, v rámci které proběhlo i přátelské fotbalové utkání. Proti sobě v něm nastoupily žáci 5. Základní školy a tým dětí z ulice Míru ve Frýdku-Místku.

Na netradiční betonové hřiště ve Frýdku-Místku nastoupily proti sobě dva týmy malých fotbalistů. Děti, které bydlí ve zdejší čtvrti a žáci sportovní třídy. Domácí velmi rychle ovládli prostředí a během chvíle se dostali do vedení.

Anketa: 1.) Jak vám to zatím jde? Co říkáš na hru? – "Dobře mi to jde." 2.) "Jako jo, dobře, jsou dobří." 3.) "Dáme jim náklep." 4.) "Nejde to tom dobře na betonu." 5.) "Zatím se nám moc nedaří proměňovat šance a nejsme asi zvyklí na ten povrch moc. Je to dobré, že si můžeme zahrát."
František Sternberg, školní asistent 5. ZŠ a MŠ Frýdek-Místek: "Přínosem této akce je sblížení těch kluků, kdy ti kluci jsou z rozdílných prostředí a teď najednou jsou na jenom hřišti a hrají proti sobě. Někdy to přiblíží víc než cokoliv jiného. Ti kluci najednou spolu tráví nějaký čas a není to jenom o tom soupeření, ale i o navázání těch vztahů mezi těmi kluky."

Akce s názvem Záření má především preventivní charakter. Pravidelně ji pořádá frýdecko-místecký odbor sociálních služeb.

Miroslav Honěk, terénní sociální pracovník: "Je to zaměřená akce prevence proti drogám. Poté aktivitě nastanou další aktivity, volnočasové aktivity pro ty děti, hry a tak dále, jsou zaměřeny právě proti drogám."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Hlavním bodem programu je přátelské utkání mezi místními kluky a žáky 5. Základní školy ve fotbale, ale také tady proběhne prezentace všech sociálních služeb, které působí na ulici Míru. Například Charita, naše nízkoprahové zařízení Semafor nebo tady proběhne například kurz zdravého stravování. Příprava zdravé svačiny."
Miroslav Honěk, terénní sociální pracovník: "My tady zaštiťujeme komunitní centrum na ulici Míru. Máme na starosti kompletně celé rodiny, včetně dětí a snažíme se spřátelit lidi z ulice Míru i tu majoritní společnost."

Podle školního asistenta je sport pro zdejší děti nesmírně důležitý.

František Sternberg, školní asistent 5. ZŠ a MŠ Frýdek-Místek: "Mají dost velký temperament. Mají v sobě fyzickou aktivitu, a to je způsob, jak se dokáží usměrnit a nasměrovat k nějakému normálnímu fungování, kdy je to pro ně strašně prospěšné. Já vím o klucích, kteří jsou velmi talentovaní. Mají velkou schopnost. Někdy je to škoda, někdy vidím až nevyužitý potenciál. To jsou kluci, kteří kdyby byli trošku jinak vedení, tak si myslím, že by třeba v tom sportu se fakt dostali hodně vysoko."

V tom se například snaží pomáhat i předseda zdejšího klubu Basketpoint, který pravidelně do lokality jezdí a snaží se děti přesvědčit, ať jdou hrát basketbal.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy