Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku oslavili Den seniorů divadelním představením s Norbertem Lichým

Senioři ve Frýdku-Místku dostali možnost oslavit Den seniorů s hercem Norbertem Lichým. Společně s dalšími členy Divadla Petra Bezruče totiž pro diváky odehrál divadelní představení Zdravý ne/mocný. Akce nadvakrát zaplnila frýdecko-místecké kino Vlast.

Bylo krátce před 13. hodinou, když se předsálí kina Vlast zaplnilo desítkami seniorů. Byli rádi, že mohli opět po dlouhé době do divadla. I když někteří to v respirátorech neměli jednoduché.

Anketa: 1.) "Tak těším se, těším. Netěším se, protože se mi špatně dýchá. Ale tak jinak, doufám, že se mi to bude líbit." 2.) "My chodíme do klubu důchodců. Tady máme vedoucího, nám sehnal ty lístky. Tak toho využijeme, proč ne? My chodíme na zájezdy, a tak. Máme všecko od šéfa." 3.) "Každý rok máme důchodci nějaké představení. Letos divadlo, tak doufejme, že to bude stejně pěkné, jako ty minulé pořady, co jsme měli."

V rámci Dne pro seniory byla připravena slavná francouzská Moliérova komedie Zdravý ne/mocný v podání ostravského Divadla Petra Bezruče v hlavní roli s Norbertem Lichým.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek dnes v kině Vlast pořádá divadelní představení pro seniory z městských klubů seniorů. Jde o patnáctý ročník této akce, který se koná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Koná se to po jednoleté odmlce, loni se žádné oslavy nekonaly kvůli koroně. Takže doufáme, že dnešní kulturní představení si senioři hezky užijí."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to první vlaštovka a my se budeme pravidelně setkávat a jsem rád, že už před pár dny se mi podařilo nastavit pravidelná setkávání v Centru aktivních seniorů, kde jsem se jako primátor se svými náměstky sešel s kluby seniorů a v této tradici budeme chtít pokračovat, abychom znali všechny problémy, které seniory ve městě Frýdku-Místku trápí."

Zástupci vedení města seniory také krátce pozdravili a promluvili právě o Centru aktivních seniorů, které ve městě funguje od roku 2018.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Dělali jsme to dva roky, předtím byl výběr vhodné lokality. Myslím, že jsme ji našli, z nějakých patnácti lokalit. Nakonec jsou dneska v centru blízko zdravotních zařízení, mají to velmi pohodlné, mají tam spousty učeben a mají místo, kde se mohou scházet. Mohou tam probíhat výuky a další volnočasové aktivity. Myslím si, že je to velmi oblíbené centrum a že jsou naši senioři spokojeni. Jsem rád, že jsme to pro ně mohli udělat, že takové místo existuje."

Představení o jednom velmi umanutém hypochondrovi odehrálo Divadlo Petra Bezruče pro další skupinu seniorů podruhé ještě v 17. hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry