Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové očkovací centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku už funguje

Nové očkovací centrum v Nemocnici Frýdek-Místek už plně funguje. Je snadno dostupné a zvládne naočkovat až 500 lidí denně. Zatím odbavuje zhruba 100 klientů. Ale předpokládá se, že s očkováním třetí dávky jich bude více.

Do konce září fungovalo velkokapacitní očkovací centrum ve Frýdku-Místku v Národním domě. Poté bylo během pár dnů přestěhováno do úplně nových prostor.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme tedy ve vlastních prostorech, kdy jsme udělali rekonstrukci za zhruba 3 miliony korun. Kdy jsme využili prostory tohoto pavilonu. Tady byly dřív sociální pracovnice a jedna ambulance. Ty jsme změnili na očkovací centrum."
Karolína Tichavská, zdravotnice: "Když člověk tady přijde, tak si vezme lísteček zepředu. My ho vyvolávacím systémem vyvoláme, uděláme s ním veškerou administrativu, pak pokračuje do očkovací místnosti nebo k lékař pokud chce."
Anketa: "Já jsem tady už potřetí na tu posilňující dávku. Tedy poprvé první, druhou a teď tu posilňující dávky. A je to OK. Nedělá mi to žádné problémy. Ale já to potřebuji hlavně proto, že děti mám v cizině víte, tak sem tam za nimi cestuji ještě. Takže je to nutné no."

Nové očkovací centrum najdou pacienti velmi snadno. Je totiž v budově hned vedle hlavního vchodu do nemocnice ve Frýdku-Místku.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Kapacita centra v nemocnici je maximálně 500 až 600 klientů za den. Máme tady 5 administrativních pozic, 3 až 4 očkovací pozice a klienti mají možnost se zeptat, jak lékaře, který je tady přímo v očkovacím centru, tak samozřejmě čekat i těch 20 minut po očkování. Očkujeme třemi vakcínami, Pfizerem, Modernou, Johnsonem. Aplikujeme třetí dávky, a to tak, že klienti se buď mohou registrovat přes registrační systém, který funguje stejně, jako když se očkovali před těmi šesti nebo osmi měsíci. Ale samozřejmě můžou přijít i bez registrace a naočkujeme je. Výjimkou jsou děti, kde ta registrace je samozřejmě lepší, protože musejí přijít s rodiči a děti očkujeme ve středy."

Aktuálně se tady nechá naočkovat denně zhruba 100 lidí. S třetí dávkou se ale očekává opětovný nárůst klientů.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Což bylo vidět teď v pátek, kdy bylo 120 klientů. Před víkendem se asi nechali naočkovat, aby ty reakce v případě, že by nějaké byly, tak aby to zvládli přes víkend. Ale počítáme s tím, jak budou postupně narůstat ty intervaly osmiměsíční, které původně byly deklarované, protože dneska už se mohou očkovat klienti po šesti měsících. Tak samozřejmě ta čísla porostou."

Až činnost očkovacího centra skončí, jednoduše se předělá na nové ambulance.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy