Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si nenechali ujít večerní prohlídku Zámku Frýdek

Pohádkový příběh, ohnivá show a především netradiční atmosféra procházení zámeckými prostory za svitu svíček. To byla hlavní lákadla večerní prohlídky Zámku Frýdek. Ta se v pátek opět setkala s velkou účastí návštěvníků.

Úplně nový pohádkový příběh si připravili pracovníci Zámku Frýdek pro večerní prohlídku. Tu si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků. Poslední opouštěli zámek až před půlnocí.

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Pro naše návštěvníky jsme si připravili večerní prohlídku zámku, která vznikla na námět pohádky Princ a Večernice. Večerním zámkem návštěvníky provedla princezna Dobroslava, která měla za úkol najít svým třem bratrům nevěsty.”

Prohlídky začaly v 18 hodin s tím, že poslední byla naplánována na 23. hodinu. Vše přitom bylo zkoordinováno tak, aby se návštěvní skupiny na zámeckém okruhu nepotkávaly a lidé si užili celý pohádkový příběh. 

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Specialitou byla návštěva zámeckého sklepa, kde se běžný návštěvník při klasické prohlídce nepodívá. Připravili jsme si tady scénu s kejklíři, kteří vrhali oheň a myslím si, že tato část měla opravdu obrovský úspěch.”
Jan Herec, šéf skupiny Růže draka: “Přišli jsme z ciziny, abychom místní pány, ale i návštěvníky pobavili."
Ivana Štěrbová, návštěvnice: “Byla jsem tady s vnučkami, které přijely z Bašky, abychom se podívaly na pohádku. Už jsem viděla vlastně podruhé tu večerní prohlídku, takže se mi to moc líbilo.”
Anketa děti: “Já jsem se strašně těšila. Bylo tam úplně dobře.  Byla tam princezna, pak tam byli princové, kteří se oženili. A pak tam byl šašek.”
Anketa děti: “Mně se nejvíc líbilo, jak tam točili s tím ohněm. Bylo to super.” 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy