Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí talenti natočili krátký dokument o Frýdku-Místku, v celostátní soutěži skončil druhý

Šestice mladých talentů z Frýdku-Místku se zapojila do celostátní filmové soutěže. Čtyři měsíce natáčeli na mobilní telefon krátký dokument na téma Moje město. Na filmovém festivalu FEBIOFEST a ním pak vybojovali před porotou krásné druhé místo.

začátek dokumentu: "Frýdek-Místek – Město s pestrou minulostí tu stojí už přes 750 let. Nachází se zde v podhůří Beskyd na soutoku řek Ostravice a Morávky. Vzniklo spojením slezského města Frýdku a moravského Místku. Některé úseky řeky Ostravice tvoří historickou zemskou hranici Moravy a Slezska."

Pětiminutový dokument o Frýdku-Místku natočili žáci 9.E ze Základní školy Osmička. Přihlásili se totiž do celorepublikové soutěže I TY JSI FILMAŘEM.

Jan Bujnošek, autor videa o Frýdku-Místku: "Celé to vzniklo tím, že nás paní učitelka oslovila, abychom se přihlásili do té soutěže a já jsem na to kývl, protože se tím amatérsky zabývám."

Honza si vzal do týmu další čtyři spolužáky a pustili se do práce.

Jan Bujnošek, autor videa o Frýdku-Místku: "Rozhodli jsme se to pojmout formou, že by to měl být takový dokument o městě. Že by to mělo být takové představení pro turisty, kteří tady přijedou do našeho města."
Vít Bučko, spoluautor videa o Frýdku-Místku: "Mojí úlohou byl dabing a scénář."
Magdaléna Kudrnová, spoluautorka videa o Frýdku-Místku: "Byla to právě doba, kdy jsme byli všichni zavření doma, nemohli jsme do školy a probíhalo to celé distančně, takže jsme to měli ještě ztížené tím, že jsme se nemohli vídat. Museli jsme všechno řešit přes meetingy, ještě s paní učitelkou."

Na 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu FEBIOFEST v Praze, pak zaznamenal snímek natočený pouze na mobilní telefon velký úspěch.

Jan Bujnošek, autor videa o Frýdku-Místku: "Na soutěži to proběhlo velice dobře, jsem moc spokojený, bylo to druhé místo, takže bych chtěl poděkovat všem, kteří tomu nějak přispěli, hlavně mému dědovi, který mi pomáhal cestovat, se dopravovat na ta místa. A potom ještě všem členům týmu."

I samotní autoři, v té době ještě žáci, se při natáčení dozvěděli o Frýdku-Místku hodně zajímavostí.

Vít Bučko, spoluautor videa o Frýdku-Místku: "Spoustu věcí, jednak o našich památkách i o nových místech, která jsem si dřív tak neuvědomoval tolik, že tady jsou."
Magdaléna Kudrnová, spoluautorka videa o Frýdku-Místku: "Hodně místa, krásná. Třeba v Hájku tady, tam je to moc krásné, tam jsem byla teda jednou v životě, ještě, až po tom filmu. Taky o soustě nových památek jsem se dozvěděla. Historii rozhodně zajímavou. Myslím, že Frýdek-Místek je krásné město."

Tvůrce osobně ocenil i primátor Frýdku-Místku.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jako primátor jsem velmi rád, že mezi mladými občany jsou takoví šikovní lidé, jako je Jan Bujnošek a jeho přátelé, kteří vytvořili jako studenti film, který se v mnohém vyrovná produktům profesionálních agentur, které propagují město. A cítím, že takové tvůrčí činy je třeba ocenit. Proto jsme se na vedení dohodli, že to poděkování nebude jenom formální, ale dostanou i finanční dar, za který si třeba mohou pořídit třeba novou techniku, kterou budou pokračovat v tom, co je baví a natočí třeba ještě zajímavější film o městě."

Honza Bujnošek potvrdil, že by se chtěl filmové tvorbě dál věnovat a o Frýdku-Místku ještě něco natočit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy