Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Významné osobnosti převzaly na zámku Ceny města Frýdek-Místek

Záchrana lidských životů, výchova a vzdělávání, dramatické i výtvarné umění. To jsou oblasti, ve kterých získalo pět významných osobností Cenu města Frýdek-Místek za rok 2020. Slavnostní předáván proběhlo na frýdeckém zámku.

Umělecké hudební vystoupení zahájilo v úterý po 16. hodině předávání Cen statutárního města Frýdek-Místek za rok 2020. V rytířském sále frýdeckého zámku se sešla pětice významných osobností se svými nejbližšími, která postupně od zástupců vedení města převzala ceny města.

Vladimír Dužík, nejstarší člen SDH Frýdek-Místek: "No bylo to pěkné. Akorát, když člověk musel být v té masce. Lepší je v dýchacím hasičském přístroji."
Ludmila Deutscherová, bývalá starostka Divadla Čtyřlístek Frýdek-Místek: "Jsem hodně, hodně ráda, že to vyšlo. Děkuji moc všem, kteří ať už mě navrhli, ať už to schválili a všechno, že se to povedlo. Čtyřlístku zůstanu věrná."
Anna Nováková, bývalá kronikářka Frýdku-Místku: "No tak mrzí mě, že tady nejsou právě ti, kteří byli u toho mého začátku. Což byla paní Šterevová, paní Tkačíková. Když je to jenom s omezeným množstvím našich blízkých a přítel. Ale určitě by z toho měly radost a velmi mi to přály. Tak si toho vážím a jsem ráda za to, že nakonec tady stojím."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Bylo to velice krásné. Moc děkuji všem, že si ten čas udělali, ale samozřejmě největší zásluhu, že jsem dostala Cenu města, tak má celá organizace Podané ruce. A to jim budu tlumočit hned, jak s kolegy budu. A samozřejmě i má rodina, která mě drží celou dobu a pomáhá mi. Bez té rodiny by to nešlo, takže i manžela tu mám a moc jsem za to ráda, že mě ta rodina neopustila, když jsem tak pracovně vytížená. Děkuji."
Milan Oboda, umělecký řezbář: "Partyja je v náladě, všichni jsou spokojení, o dárkách ani nemluvím, to je úplně drauf, to je přes. A tak jako, moje představy jsou tak, že se mi bude aj dobře spát. A ještě předtím dobře pojím, ať jsme stateční a silní. A co dodat? No."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Já jsem velice rád, že se to předání cen uskutečnilo. Byly to v uvozovkách sice ceny za rok 2020, ale ty objektivní okolnosti bránily předání. My jsme velice dlouho zvažovali, jakou formou ceny předat. Tak, aby to předání bylo slavnostní. Tak, jak si ti ocenění zaslouží a myslím, že se nám to povedlo."

Každý z oceněných má za sebou obrovský kus prospěšné práce. Vladimír Dužík je 52 let členem sboru dobrovolných hasičů. A i ve svých 66 letech patří mezi aktivní členy a základní stavební kámen jednotky. Ludmila Deutscherová působí už 47 let v dnešním divadle Čtyřlístek, kde hraje hlavně pohádky pro děti. Anna Nováková vlastnoručně a velmi úhledně psala kroniku města, kde zaznamenávala každou zajímavou událost. Helena Fejkusová se aktivně věnuje canisterapii, pomáhá nemocným a školí své další následovníky. A Milan Oboda je proslulý umělecký řezbář, jehož díla jsou zastoupena ve sbírkách řady institucí, muzeí a galerií.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy