Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes potok Skaličník ve Skalici u Frýdku-Místku se musí postavit v jednom místě nový most

Ve Skalici u Frýdku-Místku se musí postavit nové přemostění přes potok Skaličník. V jednom místě je totiž potřeba zajistit příjezd těžké techniky k domům, kde se má ještě budovat kanalizace. Současné dlouhodobé provizorní přemostění totiž není dostačující.

O drobném zádrhelu v případě pokračující výstavby kanalizace ve Skalici u Frýdku-Místku jsme vám říkali už v létě. Týká se provizorního přemostění přes potok Skaličník. V místě stojí už několik let a zároveň zajišťuje jedinou oficiální příjezdovou cestu k několika domům, kde se má ještě budovat kanalizace.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to obrovská komplikace ten mostek, lépe řečeno propustek není v dobrém stavu. Je to takové dlouhodobé provizorium a ty propustky celkově nejsou v dobrém stavu. A uvažovali jsme o tom, že v rámci výstavby kanalizace ještě uděláme nějaké statické opatření, abychom dosáhli nosnosti toho propustku tak, aby udržel tu těžkou techniku, která tam musí vjet do toho území."

To se bohužel podle původních představ a na základě vyjádření statika nepodařilo. Provizorní zajištění by tak bylo zbytečné. Město proto rozhodlo, že se postaví plnohodnotný nový most. Rada na něj už uvolnila finanční prostředky.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Budeme vyhlašovat v nejbližší době výběrové řízení na zhotovitele té mostní konstrukce. Tak, aby to bylo už nastálo a aby se mohla udělat zbývající část kanalizace v tom území."

Pro několik zdejších obyvatel může výstavba nového mostu znamenat komplikaci, protože se pravděpodobně nedostanou autem ke svým domům.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Chceme to udělat co nejrychleji. Pro obyvatele to znamená dobrou zprávu v tom, že tam už bude konečně vyřešena ta situace po dlouhých letech. Špatná zpráva je v tom, že budou mít určitá omezení. A to víceméně musíme najít společně s osadním výborem nějakou náhradní trasu. Tak, aby ti lidé tam mohli dojet v případě nouze. Protože minimálně 3 měsíce tam nebude moci vjet žádné auto. Takže kromě samozřejmě hasičů a záchranky, to nějakým způsobem pořešíme, ale ostatní tam zřejmě normální trvalý vjezd mít nebudou. Anebo najdeme nějaké řešení. Společně, že se pokusíme najít nějakou náhradní trasu."

Město předpokládá, že co nevidět by mohl být vybrán zhotovitel a následně, pokud to dovolí počasí, tak by začala samotná stavba.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy