Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O osudu hotelu Centrum ve Frýdku-Místku stále není rozhodnuto, objevil se další zájemce

Pracovní skupina k bývalému hotelu Centrum ve Frýdku-Místku před několika týdny ukončila činnost. Nyní už bude záležitosti kolem hotelu řešit majetková komise města. Ta je také složena ze zástupců všech politických klubů. Na město už přišla také druhá oficiální nabídka na směnu hotelu za jiné nemovitosti.

Budova bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku je stále velmi diskutovaným tématem. Několik měsíců se jejím osudem zabývala pracovní skupina složená ze zástupců všech politických klubů.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Pracovní skupina k hotelu Centrum opravdu byla ukončena. Bylo to na základě rozhodnutí vedení města. Já musím konstatovat, že mě osobně to mrzí, protože já si myslím, že ta pracovní skupina nebyla zbytečná."

Rozhodně tím ale další jednání o osudu hotelu nekončí.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Ta hlavní úloha, hlavní tíha, je dneska na správě obecního majetku. Na město byla doručena druhá nabídka, takže v podstatě se teďka precizuje text případné směnné smlouvy s druhým zájemcem. Protože tak, jak v tom prvním případě, tak i v tom druhém případě se jedná o nabídku na směnu nemovitosti."

I na základě výstupů předchozí pracovní skupiny město později schválilo záměr hotel směnit nebo prodat.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Pracovní skupina se usnesla na třech takových základních podmínkách, co se týká hotelu Centrum. A to je doba realizace, doba rekonstrukce. Je to v podstatě základní požadavek na to, aby nebyl ten hotel Centrum užívaný jako ubytovna a tady tyto základní požadavky v podstatě potom přejala i rada města do svého usnesení, kterým vyhlásila záměr směny nebo prodeje hotelu."

K podobnému závěru dospěla i majetková komise města. Členové se ve většině usnesli, že preferují prodej areálu bývalého hotelu formou licitace.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Já předpokládám, že radě a potažmo zastupitelstvu budou předloženy všechny nabídky, které dojdou. S těmi návrhy smluv, pokud se nám podaří shodnout na obsahu smlouvy, který byl akceptován oběma stranami a dále tam bude i samozřejmě interpretováno to stanovisko majetkové komise o tom, že doporučuje prodej licitací."

Nový majitel by se musel pravděpodobně zavázat, že část hotelu se musí zachovat, opravit a nesmí se v ní provozovat obchod s chudobou, ani žádná herna.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Chtěl bych sdělit, že prozatím nebylo rozhodnuto o prodeji ani o směně hotelu Centrum. Čili celý ten hotel včetně těch přilehlých pozemků zůstává nadále v majetku města. Já jsem se setkal s těmi informacemi, že už je to rozhodnuto, ale skutečně chci informovat veřejnost, že tomu tak zatím není."

Vedení města věří, že současná rozhodnutí přispějí ke kultivaci celého území v okolí bývalého hotelu a řeky Ostravice. V územním plánu chce město trvat na výstavbě chybějících bytů a přeměně celého území do městské čtvrti s kvalitní infrastrukturou bez velkých obchodních center.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy