Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adventní městečko ve Frýdku-Místku se mělo otevřít 5. prosince, vládní nařízení ho ruší

Vánoční výzdoba ve Frýdku-Místku pomalu finišuje s přípravami. V pondělí se budou instalovat na obě náměstí vánoční stromy. A v neděli 5. prosince se mělo otevřít Adventní městečko. Kvůli vládním opatřením bylo v době výroby reportáže zrušeno pouze hromadné rozsvícení vánočního stromu a kulturní program. Od pátečních 18:00 bohužel platí zákaz pořádání adventních trhů.

Technické služby začaly ve Frýdku-Místku instalovat vánoční výzdobu už v poslední dekádě měsíce října.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Zase standardně ulice, které zdobíme, ty nejzdobnější budou určitě obě náměstí, bude tam stejně jako v loňském roce nasvícená kašna. Magistrát, budou znovu tři andělé, které jsou tady myslím už tři sezóny. Takže ve stejných místech, jako v loňském roce. To znamená v parku Komenského, před zámkem a u autobusového stanoviště."

V pondělí 29. listopadu, pak přijedou na náměstí vánoční stromy.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Stromy máme letos z města, obě jsou z ulice Lískovecké, zatímco na Místeckém náměstí bude smrk pichlavý, zhruba 12 metrů vysoký, tak na Zámeckém náměstí bude douglaska, asi 8 až 9 metrů vysoká. V pondělí standardně bude osazování a pak úterý až pátek bude zdobení, jak světelnými efekty, tak i těmi ozdobami. Letos jsme nakoupili 100 baněk, které by měly ten strom na místeckém náměstí částečně zase zkrášlit."

Zároveň začaly přípravy na Adventní městečko. Stánkaři by podle současného plánu měli otevřít své přístřešky na Mikulášskou neděli 5. prosince.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Snahou města je zachovat co nejvíce tradic v předvánočním čase. V čase adventním, a proto jsme se rozhodli, že adventní trhy zachováme. Zachováme i vánoční atmosféru na náměstí s betlémem, s dětskou poštou. Ale na základě té situace, která je nepříznivá, tak pouze zrušíme doprovodný hudební program, čili velkou scénu. Ale ta atmosféra, za kterou všichni do města před Vánoci chodíme, bude zachována."

Pokud by byl kulturní program zachován, město by muselo dodržet počty povolených lidí na jednom místě a také kontrolovat vládní opatření.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Nemuseli jsme vyžadovat a kontrolovat to, jestli někdo je nebo není očkovaný, protože nechceme, aby se společnost rozdělovala, ale abychom si všichni společně užili předvánoční čas."

Kvůli tomu nebude ani oficiální rozsvícení vánočního stromu. Vláda ve čtvrtek odpoledne rozhodla o tom, že od pátku 18:00 se vydává zákaz pořádání adventních trhů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy