Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ve Frýdku-Místku mají k dispozici přímo u domu další Fitpark

Dvojité šlapadlo, elipsovitý nášlapný stroj a prvek pro procvičování ramen. Ve Frýdku-Místku vznikl v pořadí už druhý malý Fitpark. Jeho vybudování vyšlo na 250 tisíc korun a je určen hlavně pro seniory, kteří se mohou na jednoduchých strojích protahovat.

Pryžový plácek se třemi cvičebními stroji se nově nachází na ulici 17. listopadu ve Frýdku-Místku.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to v bezprostřední blízkosti domů pro seniory, to znamená, že senioři to mají víceméně pod okny. U domů, kde jsme před čtyřmi lety opravili fasádu a balkony a zateplili jsme ty domy. A nyní ten Fitpark by jim měl sloužit ke zvýšení tělesné kondice."

Instalaci zahájily technické služby na začátku října. Hotovo mělo být do konce měsíce, nakonec se ale výstavba protáhla.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samotná realizace Fitparku na ulici 17. listopadu se nám trochu zpozdila. Z toho důvodu, že některé ty cvičební stroje nebyly kvůli covidu a omezením ve výrobě dostupné. Nicméně podařilo se a my doufáme, že to přispěje ke zkvalitnění vyžití obyvatel a seniorů na 17. listopadu."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Práce byly opožděny o měsíc. S tím, že jsme tam na zelený povrch mezi pryžovou dlažbu instalovali tři fitness prvky. Jednak oboustranné šlapadlo, je tam nějaký prvek na procvičování ramen a pak takové univerzální elipsovité procvičovadlo."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Uvolnili jsme na to 250 tisíc korun, což je poměrně hodně peněz. Z toho 100 tisíc byla dotace z Moravskoslezského kraje pro rozvoj tělesné aktivity seniorů. Doufáme, že to senioři hojně využijí a pokud se to osvědčí, tak samozřejmě bychom rozšířili tento park o další prvky."

Podle průzkumu se měla většina zdejších seniorů vyslovit pro vybudování Fitparku na tomto místě. Nyní se hlavně bojí, aby nebyl kolem nepořádek.

Anketa: 1.) "První jsme si mysleli, že to bude dobré. Už jsme si zkusili na tom zašlapat a zatočit. Ale horší, jak tady budou chodit cizí, mladí. Oni nedávají pozor. Jestli to bude nějak ochráněné nebo něco, proti nepořádku tady." 2.) "Já si myslím, že to mohlo stát v parku někde, ale nemuselo to být přímo pod okny. Protože já si dovedu představit, že když vidíte tam flaška, tam flaška, tam flaška, večer se tu budou shromažďovat mladí. A co s tím budeme dělat? Já, jak z okna na někoho zařvu, tak budu mít tak rozbité okno asi." 3.) "Mě by se to hodilo, protože já mám problémy s kyčlí. Člověk na opera hned nejde, tak aspoň trošku procvičím nohu. O to se mi jedná. A i tak, že člověk má pohyb. Jak jsme pořád zavřený doma, tak je lepší mít pohyb."

Jak to bude ve skutečnosti s obavami některých obyvatel se ukáže zřejmě až po zimě. Každopádně jde už o druhý fitpark, který nechalo město vybudovat. Nejen senioři si mohou zacvičit také v sadech Svobody ve Frýdku poblíž dětského hřiště. Z bezpečnostních důvodů nejsou stroje určeny pro děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIng. Petr Kovalský - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 100 do 150 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Fachstav, s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek a okolí, KONTAKTNÍ OSOBA Mgr. Michna Lukáš, tel. 603 246 661, e-mail: info-fachstav@seznam.cz
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč/měsíc

Detail