Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku už jen online, vybírá se na defibrilátor pro ČČK

Tradiční sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku pokračuje už jen online. Kasička s hotovostí byla z náměstí v Místku odebrána, ale lidé mohou do konce roku posílat peníze ještě online. Letos se vybírá na pořízení defibrilátoru pro Český červený kříž.

I když je náměstí Svobody v Místku letos bez vánočních trhů. Nejvíce láká hlavně malé děti alespoň ohrádka se živými zvířátky. Mohou je zodpovědně a správně nakrmit, vyfotit se u nich i v tematicky laděném fotokoutku. Oblíbená je i zvonička a sáně tažené sochou oslíka a samozřejmě velký ohlas tradičně sklízí vánoční výzdoba.

Anketa: 1.) "Letošní Vánoce? Je to smutné, že tady nejsou žádné stánky. Na jednu stranu pochopitelné, ale smutné." 2.) "Snažím se vnímat je poklidně. I když ta doba k tomu nepřináší, ale člověk musí věřit, že všechno bude jednou dobré a myslet pozitivně." 3.) "Je to šílené. Sama dělám na vánočních trzích a mrzí mě, že tady nejsou vánoční trhy, že to je takové smutné velice."

Do 23. prosince mohli lidé také přispívat fyzicky peníze do kasičky ve sbírce Vánoční strom. Dopoledne byla pak kasička odebrána a nyní sbírka pokračuje už jenom online pomocí QR kódu, který je umístěný na tabuli hned vedle vánočního stromu. Letos se přispívá na pořízení defibrilátoru pro oblastní spolek Českého červeného kříže. Ten dělá zdravotnický dozor na mnoha akcích, pomáhá při různých událostech, jako bylo například tornádo. Ale hlavně také pořádá zdravotnická školení pro děti, dospělé i seniory.

Jana Stanovská, ředitelka ČČK Frýdek-Místek: "Výhodou tohoto defibrilátoru je, že obsahuje i výukový modul a v našem zájmu je, abychom naučili co nejvíce občanů, jak a kdy tento defibrilátor použít. Děkujeme všem dárcům za finanční příspěvky a děkujeme, že nám pomáháte pomáhat."

Přispět do sbírky na pořízení defibrilátoru může tedy ještě online až do 31. prosince tohoto roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy