Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali dárky od vedení města

Obrazy, kávovar nebo i zdravotnické pomůcky. To byl výběr z dárků, které si letos pod stromeček přáli klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku. Nadělovat jim je přišlo vedení města a nebylo to jenom o Vánocích, ale i o narozeninových přáních a netradičních setkáních.

Ve Frýdku-Místku se už stalo tradicí, že zástupci vedení města se pasují do role ježíšků, kteří chodí dělat radost do domova pro seniory. A dárky se předávaly i letos.

Anketa: "Jsme rádi, protože dostali jsme novou tam nějakou klubovnu, do toho nový kávovar, co nám bude chybět? Budeme sedět, budeme si tam pracovat všelijak, co stačíme ještě udělat a budeme rádi."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Já jsem za tu aktivitu strašně rád, funguje to každým rokem. Senioři si vyberou vždycky dárek, který by si přáli. Většinou to je od seniorů, kteří jsou bezprizorní, zůstali bez rodiny, tím pádem pak ty Vánoce pociťují osaměleji. Toto právě vyplňují i zástupci vedení města, kdy přinesou nějaké drobnosti, které si právě si přáli a předáváme si to."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Předali jsme kávovar, který bude sloužit na jednom patře v těch společenských prostorách a plus nějaké rehabilitační pomůcky, které seniorům pomůžou ke cvičení."

Kromě vánočních dárků se předávaly i gratulace a dary k významným narozeninám, které někteří klienti slaví v těchto dnech.

Anketa: "Slavím 91. jubileum zítra. Dneska ještě ne, zítra mám 91 roků." – Jak budete trávit Vánoce? – "Měl jsem dohodnuté, že půjdu do rodiny, oni pořád mě tam chtějí."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Krátce jsme pozdravili, popřáli některým dokonce k narozeninám, některým k Vánocům a do nového roku hodně sil a věřím, že v našem domově se jim žije dobře a věřím, že i ty nové prostory společenské, které se tady připravují, jim ten pobyt víc zpříjemní." – Vy sám jste tady zažil pár překvapivých setkání. – "Ano, já jsem dnes se dvěma dámami a s jedním mužem, se kterým jsem se potkal, tak všichni tři mě znají. Dvě dámy dokonce z dětství, jako malého kluka. Takže jsme si zavzpomínali na roky, které už jsou dávno pryč a které jsme společně strávili, takže to byl takový příjemný moment."

Na osamělé seniory ve městě myslela i Dobrovolnická organizace ADRA, která díky veřejnosti v rámci akce Dárek pro druhé obdarovala přes 550 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy