Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek postupně rozjíždí řadu důležitých investičních projektů

Snížení zadlužení Frýdku-Místku i řada důležitých investic. Stavba kanalizace v okrajových částech města, rekonstrukce bytů pro seniory i zahájení revitalizace areálu Slezanu. To je jen malý výčet řady akcí, na kterých se letos pracovalo a dále se budou rozvíjet. Rok zhodnotil náměstek primátora pro investice Jiří Kajzar.

Současné vedení Frýdku-Místku si dalo za primární cíl snížit zadlužení města.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "To se nám nakonec podařilo v závěru roku snížit. Z predikovaných 378 milionů na 193 milionů, což je samozřejmě pěkné číslo, kdy jsme dosáhli asi lepšího výsledku než v minulém roce. Za rok 2020 bylo zadlužení asi 240 milionů."

Přehled nejzajímavějších investic, které už probíhají nebo jsou v plánu, setřídilo město do kalendáře na příští rok. Největší z nich je jednoznačně výstavba kanalizace v městských částech.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Tady musím konstatovat trošku s uspokojením, protože ještě nemáme hotovo, že máme hotovo Lysůvky, Zelinkovice a Chlebovice a ve Skalici jsme na 85 procentech. Což při tak nepříjemné investici, která sužuje občany, ale musí se to udělat. Říkali jsme to už několikrát, že nemáme jiného zbytí. A těm lidem snižujeme dočasný komfort v užívání silnic, mostů, jejich nemovitostí. Velice se za to omlouváme, ale opravdu to nejde jinak. Další, co bych chtěl vyzdvihnout, co se podařilo v tom roce dokončit, jsou mosty přes obchvat. Je to důležitá komunikace, která spojuje město s rekreační oblastí Olešná."

Dokončena byla také poslední etapa dlouhodobé rekonstrukce 158 bytů v Penzionu pro seniory na ulici Lískovecká.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Tam taky si myslím, že se podařilo zvednout úroveň celkového bydlení pro seniory, které bylo také v nevyhovujícím stavu. Taky se ta akce připravovala v roce 2017 a teď si myslím, že senioři mohou být spokojení a trochu na tom lépe. Taky se nám podařilo dokončit úpravu společenských prostor v Domově pro seniory na ulici 28. října, které teďka budeme přebírat."

Podařilo se rozjet rekonstrukci zbrojnice sboru dobrovolných hasičů, kterým navíc letos město schválilo peníze na nákup nové cisterny.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Další takovou zajímavou akcí, kterou jsme popisovali a která se podařila rozjet je rekonstrukce objektu bývalého učiliště Slezanu na ulici Těšínská na sídlo městské policie. Tady zmíním, že ten projekt stál 3 roky. Nám se ho podařilo oživit během tří týdnů. A celá ta rekonstrukce, která byla zahájena znamená vstupenku a začátek přeměny celého území bývalého průmyslového areálu Slezanu, který na ulici Těšínská a Nádražní bude novou městskou čtvrtí."

V plánu je i rekonstrukce bývalé Moravia banky a Národního domu, ke které byla přidružena výstavba Nové scény, což by mělo být v budoucnu nové kulturní centrum města.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Tady jsme před dokončením studie, která bude potom základem pro budoucí projektovou dokumentaci a bude znamenat splnění požadavku většiny stran zastoupených v zastupitelstvu, které souhlasily a přejí si, aby město Frýdek-Místek mělo nový polyfunkční divadelní sál. Takže touto realizací splníme tento požadavek a myslím si, že uděláme radost všem milovníkům kultury, protože opravdu ten jeden historický sál, který je dneska v Národním domě nestačí. A celý Národní dům, jako kulturní památka se musí zrekonstruovat, není v dobrém stavu. Z dalších projektů bych ještě potom zmínil, že máme hotovou studii hasičského hřiště na ulici Pavlíkova. Zahajujeme výstavbu chlebovické tělocvičny a samozřejmě připravujeme ještě takovou odměnu pro všechny, kteří mají čas na sport a rádi tráví čas s dětmi a chtějí sportovat. Tak je tady volnočasový areál na ulici 28. října, kde máme dokončenou studii a chceme ho realizovat v dalším roce. Chci vyjádřit optimismus, že chceme vést dobře finance. Chceme investovat, i přes těžkosti, které jsou. Město musí financovat, aby si udrželo majetek v pořádku a aby byl schopen sloužit bezvadně pro občany tohoto města."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFachstav, s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek a okolí, KONTAKTNÍ OSOBA Mgr. Michna Lukáš, tel. 603 246 661, e-mail: info-fachstav@seznam.cz
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail