Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Daruj F-M vynesla přes 244 tisíc, lidé přispěli na auto pro charitu i na opravu stodoly ve Faunaparku

Lidé opět ve velkém podpořili oblíbenou sbírku Daruj F-M. Ta letos i s příspěvky města pro dvojici projektů vynesla dohromady téměř 245 tisíc korun. Peníze půjdou na pořízení auta pro Mobilní hospic Charity Frýdek-Místek a také na opravu stodoly střechy ve Faunaparku.

V malé zasedací místnosti magistrátu se sešli zástupci Faunaparku a Charity Frýdek-Místek, aby podepsali předávací protokoly ze sbírky Daruj F-M. Další ročník této oblíbené akce se setkal i v této nelehké době s poměrně slušnou finanční podporou.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tento již třetí ročník hodnotím velmi kladně. Podařilo se realizovat další dva projekty z projektu Daruj FM, kdy se jednalo o stodolu ve Faunaparku a vozidlo pro mobilní hospic od Charity. V obou dvou případech se vybralo přes 100 tisíc korun. Doufám, že tyto peníze poslouží svému účelu."

Charita i s příspěvkem města získala přes 141 tisíc korun a Faunapark přes 103 tisíc korun.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "V prvé řadě velké poděkování všem spoluobčanům, kteří nám na záchranu stodoly přispěli. Finanční částka bude využita pro uhrazení faktury za střechu. Ale se stodolou, jak už jsem říkal, máme velké plány. Chceme ji omítnout, chceme tam udělat hromosvod, chceme tam udělat další věci, které by to trošku zvelebili. Jako je nové plátno, jako jsou nové dveře nebo nové vrata respektive."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "My jsme moc rádi za to, že jsme se mohli zapojit do projektu Daruj FM s naším záměrem, kterým je pořízení vozidla pro mobilní hospic, který provozujeme v rámci naší ošetřovatelské služby Salvia. Pro nás to mělo dva velké efekty. Za prvé se vybrala částka, která pomůže na pořízení vozidla, které je pro mobilní hospic nezbytně nutné. A druhá věc je, že se vůbec toto téma veřejně otevřelo, protože vnímáme, že to je věc, která je hodně aktuální a ty statistiky ukazují, že stále více lidí chce dožít závěr svého života doma a my jsme moc rádi, že jim to můžeme i díky podpoře Daruj FM umožnit."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Projekt Daruj FM je hodnotný zejména tím, že ukazuje vedení města, o které projekty je skutečný zájem a je na nich důležitá právě participace občanů. A v tomto je projekt cenný a věřím, že dnešní předání šeku zdaleka není poslední a tento projekt má před sebou velkou budoucnost."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "V současné době sbíráme projekty další do projektu Daruj FM. Takže pokud jsou případní zájemci, kteří by se chtěli zapojit do tohoto programu, tak určitě mohou zaslat svou žádost a rada města ji potom vyhodnotí a případně zařadí."

Zapojit se mohou organizace, které působí na území města a chtějí peníze použít na prospěšný účel. Ve většině případech město peníze vybrané od lidí po ukončení sbírky zdvojnásobí. Maximálně dává však vždy částku 200 tisíc korun. V loňském roce šlo takto díky sbírce na opravu věže kostela svatého Martina ve Skalici přes 513 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy