Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akademie Podnikej F-M se těšila velkému zájmu drobných obchodníků, město v ní chce pokračovat

Drobní obchodníci se mohli od října do ledna zúčastnit nové Akademie Podnikej F-M. Naučili se správně cílit na zákazníky, prezentovat na sociálních sítích i jak kreativně upravit výlohu. Zájem byl obrovský a město chce v projektu dál pokračovat.

Frýdek-Místek hledal cestu, jak v nelehké covidové době podpořit drobné obchodníky. Díky domu vznikla iniciativa Podnikej F-M, která má za cíl hlavně předávat důležité zkušenosti.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "První ročník Akademie pro obchodníky v rámci projektu Podnikej FM byl vcelku úspěšný, měli jsme 91 zaregistrovaných účastníků. Podařilo se nám zřídit facebookové skupiny, kde se obchodníci potkávali. Proběhla tři živá setkání, úvodní setkání v kině Vlast, setkání s architektem a závěrečné setkání v Rybízáku v Místku. Dále proběhly 4 online semináře na téma online marketing, Canva 1, Canva 2 a facebooková reklama. Podařilo se udělat také praktický workshop k výlohám a realizace jedné ukázkové výlohy, která je k vidění na Zámeckém náměstí ve Frýdku v Zámecké cukrárně."
Martin Kafka, spolumajitel Zámecké cukrárny: "Bylo tam spousty zajímavých věcí, o kterých jsme se mohli bavit hned na prvním workshopu, který byl. To bylo dejme tomu tady o náměstí místeckém, frýdeckém, jaké jsou plusy, mínusy a dozvěděli jsme se tam plno nových informací, které jsou potřeba. Samozřejmě jsme mohli i nějaké informace přispět do toho kolektivu."
Markéta Ubíková, zastupitelka Frýdku-Místku/Piráti/: "Já mám z toho velkou radost, protože fakt se povedlo to, co jsme chtěli. To znamená, že se setkali obchodníci, vyměnili si své zkušenosti, rady, své příběhy a zároveň se něco nového naučili. Takže si myslím, že to bylo skvělé ta kombinace offline setkání i těch online seminářů."

V současné době už město jedná o pokračování této akademie.

Markéta Ubíková, zastupitelka Frýdku-Místku/Piráti/: "Rozhodli jsme se pokračovat v akademii, protože na to byla dobrá a pozitivní zpětná vazba. Lidem se to líbilo, takže určitě budeme pokračovat v online akcích. Takže dalších vzdělávání a také v těch živých setkáváních. Doufejme, že nám situace bude přát."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tak, aby se obchodníci i nadále mohli setkávat a předávat si informace, zkušenosti a vytvářet si jakousi síť, kde se budou setkávat, potkávat. Díky tomu by mohla vzniknout jakási platforma menších podnikatelů ve Frýdku-Místku, kterou bychom dále chtěli rozvíjet a pracovat s ní."
Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Celá akademie je zdarma, takže je otevřena všem malým obchodníkům, podnikatelům z Frýdku-Místku, ale i zájemcům o podnikání, kteří přemýšlíte nad tím, že byste nějaký podnikatelský nápad chtěli zrealizovat. Určitě se přihlaste, dáme vám tipy i jak na ten podnikatelský začátek."

Podrobnosti najdete na webových stránkách projektu www.podnikejfm.cz

Nahlásit chybu


K tématu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail