Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku rozšíří nabídku aktivit, pomůže druhá seniorská organizace

V Centru aktivních seniorů ve Frýdku-Místku budou pod jednou střechou sídlit dvě seniorské organizace. Lidé tak budou mít a výběr z většího množství aktivit, které si mohou vybrat v klidu na jednom místě. Od jazykových nebo tvořivých kroužků, až třeba po horskou turistiku nebo hraní stolního tenisu.

V Centru aktivních seniorů sídlí od jeho otevření Městská organizace Seniorů České republiky. Nyní se do budovy začlení také další organizace Aktivní senioři Česko Frýdek-Místek.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "My si toho velice vážíme, protože současná radnice, současné vedení radnice pochopilo to, že opravdu je dobře sdružovat seniory už od šedesáti let do devadesáti let."
Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "To není absolutně problém, protože od začátku ve výpůjční smlouvě, která předcházela otevření tohoto Centra aktivních seniorů, a to už je 2 a čtvrt roku, jsme měli vymezené některé organizace, které tady budou s námi bezplatně užívat tyto prostory."

Oba spolky na jednom místě, tak mohou seniorům dát na výběr z velkého množství aktivit, které jednotlivé organizace pořádají.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Máme například sportovní aktivity, na které se docela soustředíme, ping pong, stolní tenis, turistika, naše gastroturistické kroužky. Až po aktivity, které třeba vyhledávají spíš senioři vyššího věku. My jsme zkrátka senioři junioři a jsou tady senioři senioři, když to tak řeknu."
Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "Naše struktura činnosti je velmi bohatá. Od těch aktivit zdravotních, pohybových, tělesných, po psychické, duševní, máme jógu, máme kurzy, máme kroužky, které jsou tvořivé, máme tu ateliér malby. Učíme angličtinu, němčinu."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Nově bude mít své sídlo a kancelář zde i skupina Aktivních seniorů, která je rovněž spolkem registrovaným v Seniorech České republiky, kterou reprezentuje paní Kaňoková a věřím, že její aktivity a skupina seniorů, které kolem sebe sdružuje, oživí toto centrum a přilákají další členy."
Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Máme z toho velkou radost a chceme, aby se CAS – Centrum aktivních seniorů opravdu otevřelo všem. Aby tady lidé chodili, byli tady veselí, smáli se, aby prostě žili, protože naše heslo je „Život je včil“. Takže buďme veselí, scházejme se, radujme se."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Centrum aktivních seniorů je místo, které má sloužit opravdu všem. A tak jako jsme před časem s kolegou Juričkem umožnili v Centru aktivních seniorů činnost rodin s autistickými dětmi, a myslím si, že ta interakce dětí a seniorů je velmi přínosná, osvědčená i ve světě. Tak i nyní dostávají prostor další aktivity."
Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Frýdek-Místek má kolem 56 tisíc obyvatel. A jedna čtvrtina z toho jsou senioři. Tak já si myslím, že to je docela velká skupina lidí. To je nějakých 15 tisíc lidí, kteří nyní dostanou možnost, mají-li samozřejmě zájem, se sdružovat, kamarádit se, poznat nové lidi."

Nové Centrum aktivních seniorů otevřel Frýdek-Místek v září roku 2019. Město tehdy vyšlo na 52 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail