Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zpravodaj F-M si mohou lidé nově přečíst i na internetu, navíc dostal interaktivní podobu

Dostupnější, interaktivní a na jeden klik nejen v mobilním telefonu. Magistrát přišel s další novinou v rámci Zpravodaje F-M. Nově si ho lidé přečtou také v online podobě. Navíc bude interaktivně propojen s články na webu města i s reportážemi TV Polar.

Frýdecko-místecký zpravodaj prošel v polovině loňského roku výraznými změnami. Dostal nový a jednoduchý název Zpravodaj F-M, zlepšil vizuální i koncepční stránku a nabízí řadu odlehčených a zajímavých témat a rozhovorů z různých oblastí v rámci města. Nyní ho město ještě vylepšilo a dostalo také do digitální podoby.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Ve spolupráci s tiskovým oddělením magistrátu jsme nově zavedli pro občany takzvaný Chytrý zpravodaj. Zpravodaj F-M, který mají občané takříkajíc v kapse. Mohou si ho otevřít v mobilu nebo na počítači. Je to taková listovací verze online zpravodajem, která ovšem je doplněna o užitečné odkazy. Takže například ty jednotlivé články jsou doplněny o odkazy. Když na ně v tom online zpravodaji člověk klikne, tak ho to přesměruje buď na stránky města nebo například na organizace, o kterých ten článek píše. Případně třeba na reportáž na Televizi Polar."

Do elektronické verze se čtenáři dostanou prostřednictvím hlavní stránky internetového portálu města nebo i přes aplikaci Mobilní Rozhlas. Který prošel také dalšími změnami a postupně se do něj přihlašuje stále více občanů. Mají díky němu ty nejaktuálnější a nejdůležitější informace okamžitě v mobilním telefonu nebo v emailu.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Máme přes 2 500 registrovaných, pomocí Mobilního Rozhlasu se hlasuje i v participativním rozpočtu. Celá ta aplikace Mobilního rozhlasu je úplně přepracovaná. To znamená, že ta webová stránka fm.mobilnirozhlas.cz a samotná aplikace teď obě vypadají stejně. Je tam ta nabídka takových tlačítek nebo dlaždic, kterou jsme dříve měli pouze na těch webových stránkách. Zaregistrovat se mohou lidé na stránce fm.mobilnirozhlas.cz nebo si stáhnout aplikaci a zaregistrovat se přímo v ní."

Zpravodaj F-M se distribuuje stále zdarma do všech domácností ve městě, včetně okrajových částí, dále je k dispozici také na některých místech s velkým pohybem lidí. Seznam těchto míst plánuje magistrát navíc ještě rozšířit.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "V souvislosti se Zpravodajem F-M chystáme další novinku. Plánujeme umístit stojany se zpravodaji na místa s větším pohybem osob. Díky si lidé budou moci přečíst městské noviny během čekání na spoj nebo během pobytu v čekárně u lékaře. A to nejen místní, ale také lidé, kteří sem přijíždějí za prací nebo za službami. Stojany plánujeme umístit také do městských částí."

Zpravodaj se vydává vždy koncem měsíce, aktuálně v nákladu 27 500 výtisků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy