Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek pracuje na rozšíření služeb Centra aktivních seniorů

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku dostane na starost správce. Ten bude mít za úkol zajistit, aby měly všechny spolky vhodné podmínky pro svou činnost. Město chce zároveň využít budovu na maximum a rozšířit v ní další aktivity nejen pro seniory.

Budovu centra aktivních seniorů měla od jejího otevření v roce 2019 na starost organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek. Nyní by měla budova dostat svého správce.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Je to myšlenka ne nová. Protože už od začátku, když jsme připravovali otevření Centra aktivních seniorů, tak jsme uvažovali, že nějaký správce by tu asi měl být. Při otevření jsme podepsali výpůjční smlouvu. Práci organizujeme, všechny aktivity, které tady probíhají, se neustále rozšiřují. A zároveň jsme dostali do vínku, abychom tady brali pod křídla i organizace, které se starají o seniory nebo jsou to jiné organizace seniorů a také postižené. Mládež, starší a ty tady opravdu fungují."

Správce se bude starat nejen o energie, technické a provozní záležitosti, potřebné opravy, úpravy a podobně.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Zároveň by to měl být člověk, který bude tím moderátorem. Tím, kdo bude řídit celou tu činnost. Tak, aby bylo to centrum naplněno. Aby vedle aktivit pro seniory tam byli třeba i aktivity, které přispějí k tomu, že budou komunikovat jednotlivé generace. Čili senioři, děti. Tak si myslím, že toto rozhodnutí pomůže tomu, aby opravdu ty aktivity se tam rozvíjely. A zároveň těm lidem, kteří tam opravdu přicházejí za těmi volnočasovými aktivitami, aby se jim uvolnily ruce a mohli se věnovat opravdu tomu, čemu se věnovat chtějí."
Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Výpůjční smlouva byla vypovězena městem s nějakým zdůvodněním, že se budeme moci více soustředit na organizování svých činností tady a víceméně budeme spolupracovat s odborem sociálních služeb, který bude tak trošku zastřešovat ty naše aktivity."

V lednu nově začal v budově působit také spolek Aktivní senioři Česko, Frýdek-Místek, který chce cílit hlavně na mladší generaci seniorů.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Já a náš spolek to určitě vítáme. Především, předchozí správce se určitě dobře staral o budovu, to se nedá říct. Ale bylo to hodně starostí a teď mu odpadnou tyto starosti, takže se může naplno věnovat spolku seniorů ve městě. Budeme teď spolupracovat hodně s panem náměstkem Juričkem. Chceme mu navrhnout naši koncepci. Uvidíme, co připraví město za koncepci a zkusíme to dát dohromady a určitě se nám to podaří."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Náš odbor sociálních služeb zpracuje novou koncepci fungování Centra aktivních seniorů. My si od toho slibujeme, že do toho zapojíme více aktérů, více neziskových organizací. A směřujeme k tomu, že to centrum by mělo být využité na naprosté maximum."

Spolky v centru pro zájemce nabízejí širokou nabídku aktivit od zdravotních, pohybových, po tvořivé nebo jazykové kroužky.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail