Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci opět měří rychlost v ulicích Frýdku-Místku. Kde? Prozradí aplikace Mobilní Rozhlas

Strážníci ve Frýdku-Místku opět intenzivně měří rychlost ve městě. Kde a kdy se budou nacházet, prozradí tradičně řidičům aplikace Mobilní Rozhlas. Cílem oznamování umístění radaru před samotnou akcí je prevence a snaha města přeměnit riziková místa na bezpečnější.

S příchodem jarního počasí vyrazili strážníci Městské policie Frýdek-Místek opět do ulic města s mobilním radarem. Tradičně se budou zaměřovat na místa s vyšším pohybem chodců a hlavně dětí. Pro řidiče tak mohou být problematická například průjezdy kolem škol, kde bývá čtyřicítka, kterou ne všichni dodržují.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "V drtivé většině případů se jedná o překročení rychlosti v intencích těsně nad povolený limit. Ale vyskytují se i případy, kdy dochází k razantnímu překročení rychlosti."

Většina řidičů porušuje podle průzkumů rychlost spíše na dálnici nebo mimo obec. Frýdek-Místek se už v minulém roce rozhodl, že bude o měření rychlosti dávat vědět řidičům dopředu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Město Frýdek-Místek nechce být represivní, ale chce být preventivní. A proto i pokud bude město měřit rychlost na svém území prostřednictvím městské policie, tak bychom rádi, aby tato informace byla veřejná a fungovala hlavně preventivně. Aby všichni věděli, že jsou místa, kde chceme, aby opravdu všichni dodržovali dopravní předpisy."

Všeobecně platí pravidlo, že pokud řidiči ví, kde se měří, tak v těch místech zcela jistě ani mírně rychlost nepřekročí.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsou místa, která jsou s větším pohybem dětí, před školami. A jde nám zejména o jejich bezpečnost. A chceme spojit ty dvě nádoby. Čili ano, městská policie bude měřit rychlost, ale občané se to dozví, kdy to bude a kde to bude. Aby si uvědomili, že opravdu jsou místa, kde je třeba tu nohu z plynu dát."

Měření rychlosti ve Frýdku-Místku prozradí řidičům aplikace Mobilní Rozhlas.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "A já bych proto doporučoval, aby se všichni občané registrovali do aplikace Mobilní Rozhlas, kde mimo mnoha důležitých dalších informací o tom, co vše se ve městě děje. A kde mohou dávat různé zpětné vazby, se doví i tom, kde konkrétně budeme měřit rychlost."

Aplikace má už přes 3 tisíce registrovaných uživatelů, kteří od začátku jejího fungování přečetli přes 225 tisíc zpráv. Registrace je možná na adrese fm.mobilnirozhlas.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy