Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž zaměstnal desítky policistů, nahlásil dvě bomby ve Frýdku-Místku

Anonymně nahlásil v pondělí ráno nejprve uložení bomby na nádraží ve Frýdku-Místku a později také v jedné z prodejen ve městě. 43letý muž tak zaměstnal desítky policistů, kteří museli nádraží a prodejnu uzavřít a prohledávat. Na necelé dvě hodiny zastavil vlakovou dopravu a pořádně znepříjemnil život cestujícím. Na policisty si ale nepřišel, protože ho vypátrali, jenže byl opilý a tak putoval nejprve na záchytku. Teď mu hrozí až pětileté vězení.

V pondělí po 7. hodině ráno přijali policisté první oznámení o uložení bomby na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na základě této informace policisté učinili bezpečnostní opatření spočívající v kontrole a prohlídce prostor nádraží. Na místo byli vysláni také policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin."

Nádraží i jeho okolí se muselo uzavřít. Evakuováno bylo 50 lidí. Po půl deváté byla akce ukončena. Žádná bomba se samozřejmě nenašla a provoz nádraží se tak opět vrátil k normálu. Jenže odpoledne musely desítky policistů a pyrotechnici opět znovu do akce. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Před 14 hodinou policisté na tísňové lince přijali další anonymní oznámení o uložení bomby, tentokrát v prodejně na ul. Frýdlantské ve Frýdku-Místku. Policisté prodejnu a její blízké okolí evakuovali a uzavřeli. Byla provedena prohlídka prostor prodejny spolu s policejním psovodem. Nástražný výbušný systém nalezen nebyl."

Jak se ukázalo, takto nepříjemně si z policistů i lidí vystřelil stejný anonym. Policisté ho ale během chvíle zadrželi.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Dechová zkouška na přítomnost alkoholu vykázala u muže téměř tři promile. Muž byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění."

S mužem ročníku 1979 dnes kriminalisté provádějí další procesní úkony.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Již včerejšího dne kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy."

V případě odsouzení může jít muž až na pět let do vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy