Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek postupně ožívá kulturními a sportovními akcemi

Život a zábava se opět vrací ve Frýdku-Místku do normálu. Ožívají velké kulturní a společenské akce. Velká část z nich se koná díky podpoře města. To letos v první fázi podpořilo kulturu, sport a sociální oblast historicky nejvyšší částkou přesahující 100 milionů korun.

Letošní kulturní rok ve Frýdku-Místku by měl být opět bohatý. Po dvouleté odmlce, kdy pandemie covidu zastavila téměř všechny akce, postupně opět ožívají a chtějí doslova dohnat to, co se za předchozí léta nestihlo. Město letos v rámci dotačního programu Podpora a rozvoj kulturních akcí podpořilo 29 žadatelů.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Frýdek-Místek v letošním roce vyčlenil historicky nejvyšší částku, více než 100 milionů korun, na podporu kultury, sportu a sociální oblasti. A poslední zastupitelstvo schválilo další řadu smluv právě na podporu konkrétních kulturních a sportovních akcí. I projektů v sociální oblasti. Já jsem rád, že město po těch dvou letech, kdy opravdu spalo s covidem, se vrací ke svému běžnému životu."

Folklorní akce, pěvecká a taneční vystoupení, hudební festivaly, talentové soutěže, divadelní představení, komponované akce, přednášky, či výstavy. Řada těchto akcí se postupně s přicházející letní sezónou rozbíhá.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Z velkých akcí kulturních můžu zmínit například FM City Fest, Sweetsen fest, Městský folklorní festival. Ze sportovních například Hornickou desítku a mnoho, mnoho dalších akcí."
Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Podpora města je pro nás velmi důležitá. Statutárním město je spolupořadatelem našeho městského folklorního festivalu. Takže z toho pokryjeme veškeré náklady s tím spojené. Letošní rok jsme ten Mezinárodní folklorní festival přejmenovali na Městský. Nicméně zahraniční soubory přijedou. Jednáme zatím se soubory z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky."
Kamil Rudolf, organizátor festivalu Sweetsen Fest: "Samozřejmě podpora města, kultury obecně a v našem případě Klubu Stoun a festivalu Sweetsen Fest je pro nás naprosto zásadní, protože bez ní bychom asi nemohli dost dobře fungovat. Navíc, ještě tady v této složité době, kdy kultura to schytala asi možná nejvíce ze všech profesí."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "My bychom rádi podpořili návrat toho města k běžnému životu, takže jsme schválili i výjimky z nočního klidu a všechny tyto akce podpoříme i jinými prostředky, jak jako město můžeme. A věříme, že občané si tu užijí a těší se na to, že se vrátíme opravdu k tomu, na co jsme zvyklí."

Z dotačního programu Podpora a rozvoj sportu bylo rozděleno 1 710 000 korun mezi kluby, které pořádají turnaje a sportovní soutěže anebo se účastní klání mimo město. Na aktivity navazující na sociální služby pak bylo rozděleto 827 tisíc korun. Město nedávno vytvořilo na svém webu nové přehledné tabulky, kde je přesně popsáno, jakým organizacím a kolik peněz bylo schváleno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy