Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozvoj Nemocnice ve Frýdku-Místku je pro město důležitý, proto magistrát nemocnici podporuje

Od roku 2020 podpořil Nemocnici ve Frýdku-Místku tamní magistrát téměř sedmi miliony korun. Peníze šly na nové sanitky, zdravotnické vybavení, ale také na rozvoj vzdělávacích seminářů pro lékaře a zdravotníky. V podpoře chce město dál pokračovat.

Materiální i personální rozvoj Nemocnice ve Frýdku-Místku je pro město důležitý. Proto nijak nepolevuje ve spolupráci s nemocnicí a podpoře různých projektů.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Město Frýdek-Místek dlouhodobě podporovalo, podporuje a bude podporovat Nemocnici ve Frýdku-Místku. A ta podpora je i finančního rázu. Za poslední 3 roky ta částka dosáhla téměř sedmi milionů korun. Naším cílem je podporovat nemocnici nejenom, co se týče technického vybavení, ale i rozvoje odbornosti zaměstnanců, lékařů, sester. Proto podporujeme i jednotlivé odborné semináře, jako například Beskydské ortopedické dny. Podpořili jsme setkání pediatrů."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Město Frýdek-Místek je dlouhodobým partnerem nemocnice. Nemocnici podporujeme zejména finančně. K 1. dubnu tohoto roku jsme v zastupitelstvu vyčlenili částku 1,3 milionu korun. Z toho jeden milion jde na nákup sanitního vozu. Od roku 2020 to je celkem 6,8 milionu. Zahrnuje to příspěvky na zakoupení tří sanitek, lůžek pro infekční oddělení, monitory pro sledování životních funkcí a dalších neinvestičních dotací, o které nás nemocnice požádala."

Aktuální situace kolem omezení akutní péče na dětském oddělení podle vedení města nijak nenarušuje současný vztah města s nemocnicí.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Frýdek-Místek vnímá situaci v nemocnici na dětském oddělení jako velmi citlivou a je naším společným cílem, jak města, tak nemocnice, zajistit, aby občané města měli 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, k dispozici na dětském oddělení pediatra. A věděli, co se svým dítětem, které se dostane do problémů. Všechny tyto kroky společně jak města, tak nemocnice, musí směřovat k tomuto cíli. A my jako město nebo já jako primátor za sebe říkám, že uděláme maximum, abychom tohoto cíle dosáhli."

Petice za plné obnovení fungování dětského oddělení má jít až na ministerstvo zdravotnictví a poukázat na komplexní problém, který je potřeba řešit. Kvůli nedostatku pediatrů se totiž začínají s podobnými problémy setkávat i jiná města.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Myslím si, že je důležité říct, že osobně si velice vážím všech sester a lékařů, kteří v nemocnici pracovali, pracují nebo budou pracovat. Vím, že ta situace není jednoduchá a společně budeme rádi, když se nám podaří odborníky do naší nemocnice dostat."

Město je zároveň otevřeno dalším jednáním.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "My jsme se jako město potkali s vedením kraje, potkali jsme se s vedením nemocnice. Potkáváme se individuálně s jednotlivými primáři a samozřejmě jsou naplánována další jednání se zástupci iniciátorů petice na obnovu dětského oddělení, paní senátorky Pešatové, pana poslance Carbola a mě jako primátora s vedením nemocnice a já věřím, že se nám podaří najít řešení."

Od dubna musí v případě akutních potíží u dětí rodiče hledat pomoc u svých praktických lékařů nebo v jiných nemocnicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy