Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pediatrům, kteří by nastoupili do Nemocnice ve Frýdku-Místku, může město nabídnout byty

Frýdek-Místek hledá cestu, jak přilákat hlavně lékaře na dětské oddělení v nemocnici. Jeden už se ozval a jeho nabídku předalo město na společném jednání s vedením nemocnice. Magistrát zároveň přišel s možností poskytnout zájemcům o práci na oddělení v případě potřeby i bydlení.

Primátor Frýdku-Místku, jeho náměstek pro zdravotnictví, senátorka a poslanec se sešli na jednání s vedením nemocnice. Město totiž stále hledá cestu, jak zajistit plnohodnotné fungování tamního dětského oddělení, které prochází restrukturalizací po odchodu sedmi lékařů.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pořád zaznívají informace, že dětské oddělení je uzavřené. Tak to jsme zásadně dementovali, protože to pravda není. Staráme se 24 hodin denně o akutního pacienta, ale protože nefunguje pořád lékařská pohotovostní služba, tak opravdu nejsme schopni se starat o všechny běžné problémy dětí."
Helena Pešatová, senátorka za Frýdek-Místek/STAN/: "Já jsem ráda, že jsme se sešli s vedením nemocnice, protože si myslím, že ta otázka je velice ožehavá a věřím, že zajímá určitě všechny. Nastínili jsme další postup a určitě bude probíhat dialog mezi oběma stranami v takovémto duchu, aby všechna oddělení nemocnice zůstala nejenom zachována, ale i prosperovala, v což věříme."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Za město mohu říct, že jsem předal i konkrétní nabídku jednoho lékaře, který se na nás obrátil, že by chtěl nastoupit do frýdecké nemocnice a zároveň jsme nemocnici nabídli tu možnost, že pro začínající lékaře, případně sestry dětského oddělení jsme schopni nabídnout bydlení, pokud by to pro ně bylo motivující. Samozřejmě jsme předali informace i o tom, že město nadále podporuje nemocnici. Aktuálně jsme schválili podpory některých odborných seminářů a akcí."

Od dubna musí rodiče v případě akutních problémů s dětmi ke svému praktikovi, případně do jiného zdravotnického zařízení, pokud není rozhodnuto z konkrétních důvodů o přijetí dítěte do nemocnice.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "O všechny závažné stavy, o všechny úrazy, o bolesti břicha, o to se všechno postaráme. Měli jsme hospitalizovaných za měsíc duben 80 procent dětí, které byly hospitalizovány i předešlý měsíc, takže tam ani moc k poklesu nedošlo. Funguje dětská intenzivní péče i standardní lůžkové oddělení."

V dubnu bylo v nemocnici hospitalizováno 174 dětí. Z toho bylo 105 novorozenců, 23 operačních a 35 neoperačních diagnóz.

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail