Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku už probíhají vyklízecí práce

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku už probíhají vyklízecí práce. Hotel se má v budoucnu přeměnit na byty a zázemí městské společnosti Distep, která objekt koupila od města. Na vyklízení se podílí i dvojice uprchlíků z Ukrajiny, které společnost oficiálně zaměstnala.

Andrej, povoláním umělecký designér z města Irpiň a Vladyslav, student od Kyjeva dostali po příchodu do Frýdku-Místku práci u městské společnosti Distep. Nyní pomáhají vyklízet bývalý hotel Centrum.

Andrej, nový zaměstnanec firmy Distep: "Máme dobrou práci, to je hlavní. Takže jsme spokojení. I se šéfem se dobře spolupracuje."
Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "Jednomu z pracovnímu je 61 let. Druhý jeho kolega je mladý, má 18 let, ale pracovat chtějí a nemají s tím žádný problém."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Dva státní příslušníci Ukrajiny pracují na tom vyklizení. Je to na základě koordinace činnosti mezi Distepem a úřadem práce. Není vyloučeno, že i další zájemci z řad Ukrajinců, kteří budou mít zájem, tady mohou najít práci při rekonstrukci hotelu Centrum."

Pět až sedm pracovníků denně postupně rozebírá v hotelu nepotřebný materiál určený k likvidaci.

Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "Provádí se třídění různého materiálu, demontáž starého obložení, zbytků nějakých postelí, materiálů po různých údržbářských částech hotelu."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je opravdu dobře, že Distep dodržel to, co slíbil a že zahájil tu rekonstrukci. A tak, jak bylo řečeno, nejprve půjde o vyklizení těch vnitřních prostor. O to, zbavit se odpadu a připravit ty vnitřní prostory na samotnou rekonstrukci."
Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "Kompletně celý hotel se bude muset odstrojit, demontovat, různý přesun toho stávajícího vybavení, který je určený k likvidaci, aby se mohl budovat další prostor pro projektovou činnost."

Hlavní desetipatrová budova hotelu Centrum bude určena pouze k bydlení. A z vedlejšího dvoupatrového traktu bude administrativní centrum Distepu.

Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "S ohledem na cenu materiálu v dnešní době se snažíme využít do maximální míry materiál, který je tady v tom hotelu, opravdu pro budoucí použití."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je určitě pozitivní, že spolupracují dvě městské společnosti. A to Frýdecká skládka, která právě přistavila kontejnery a pomáhá tak Distepu a zčásti ten odpad půjde ještě dále využít, takže ten odpad jako celek neskončí na skládce."
Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "Máme umístěné různé typy kontejnerů, do kterých ukládáme materiál, jako je dřevo, papír, plasty, sklo a další materiál, který je nutný k rozlišení vytřídění odpadu."

Distep koupil bývalý hotel od města za zhruba 44 milionů korun. S postupnou rekonstrukcí počítá přibližně v horizontu následujících sedmi let.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail