Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zve na projednání architektonického návrhu proměny Zátiší

Frýdek-Místek |

Proměna oblíbeného výletního místa Zátiší ve Frýdku-Místku je téměř za dveřmi. Město v rámci participativního rozpočtu připravilo na úterý 31. května debatu nad návrhem architektky Laury Doležalové. Lidé se mohou přijít seznámit, jak zapracovala jejich návrhy do nové podoby místa.

Plánovací den na Zátiší si na konci března nenechaly ujít davy lidí. Všichni se totiž zajímali o to, jak by se mohlo oblíbení výletní místo v budoucnu proměnit. Lidé měli také řadu nápadů, co na místě vybudovat nebo zlepšit.

Anketa: 1.) "Co bych tady uvítala já za sebe, tak určitě nějaké šikany zpomalující auta a cyklisty a koloběžkáře a třeba nějaké workoutové hřiště, které by se využívalo během dne." 2.) "Já představu mám sice nějakou, ale v každém případě něco, aby tady byl klid. Aby tady prostě opravdu to bylo pro odpočinek."
Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Určitě si lidé váží toho přírodního charakteru a myslím, že valná většina z nich by na tom nechtěla nic měnit. Jsme v lese nebo přinejmenším na jeho okraji. Lidé sem chodí za přírodou, za klidem. To znamená, určitě by se tady nemělo vybudovat něco, co tuto atmosféru naruší."
Anketa: 3.) "Já tady chodím denně na procházku, tak já to tady vidím, ty koše, to je věčně rozházené, na zemi. Možná, že míň těch laviček, aby já nevím, ale kde ty dětičky tu chcete. Ale ta skluzavka, tobogán klidně, to jako jo. Chodí školky, maminky, je to tu dost takové pro ně, nevím. Určitě jo, ale aby to tu někdo pak chodil hlídat."
Markéta Ubíková (Piráti), zastupitelka Frýdku-Místku: "Je to poprvé, co se ve Frýdku-Místku dělá participace. A já jsem ráda, že lidé konečně pochopili, co to vlastně je. Že to je o tom bavit se spolu, říkat si navzájem své názory a hledat ten kompromis o tom, jak to místo tady využít."

Nyní míří participativní rozpočet do další fáze. Připravena je ještě jedna veřejná debata s lidmi.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme oslovili architektu, která ten projekt zpracovává. Zapracovala tam ty podněty od občanů a my občanům dáme ještě jednu možnost do toho projektu promluvit. Do té výsledné podoby. A to tak, že příští týden v úterý, to znamená 31. května v 18:00 hodin se sejdeme v Centru aktivních seniorů, kde proběhne veřejné projednáno toho projektu."

Veškeré poslední podněty budou ještě zapracovány do finální podoby projektu, který by měl být definitivně hotový v průběhu června.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Představíme ten nápad, tak jak jsou do něj ty podněty zakomponovány a občané budou tedy ještě jednou mít možnost do toho promluvit a říct svůj názor. Takže já bych chtěl na příští úterý do Centra aktivních seniorů od 18:00 hodin pozvat širokou veřejnost. Přijďte, ať už jste senioři, rodiny s dětmi. Ať jste hlasovali v tom participativním rozpočtu nebo ne, ale přijďte se podívat, jak takové zapojení veřejnosti do podobných projektů vypadá. A přijďte nám ještě jednou říct svoje připomínky a názory."

Místo k proměně vybrala hlasováním sama veřejnost z původně devíti lokalit. Město v rámci participativního rozpočtu vyčlení na úpravy zhruba 1 milion korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Úprava nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku, která vzešla z participace, začne na podzim

28. srpna 2023 15:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lavičky, pergola i zeleň. Zkrátka příjemné místo k malé relaxaci. I když stojí hned vedle rušné silnice a kruhové křižovatky. Proměna nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku vyšla z participace. Všechny nápady veřejnosti byly zpracovány a nyní se pomalu připravuje realizace.

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště

1. srpna 2023 15:02 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Lidé ve Frýdku-Místku mohou navrhnout, jak proměnit zastávky na Anenské

Frýdek-Místek rozjel další ročník participativního rozpočtu. 20. března mohou lidé přijít přímo na zastávku Anenská a vyjádřit svůj názor k tomu, jak by se měla v rámci projektu Zapoj F-M proměnit.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Frýdek-Místek zve na projednání architektonického návrhu proměny Zátiší
Vydáno 26. května 2022 15:32, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Proměna oblíbeného výletního místa Zátiší ve Frýdku-Místku je téměř za dveřmi. Město v rámci participativního rozpočtu připravilo na úterý 31. května debatu nad návrhem architektky Laury Doležalové. Lidé se mohou přijít seznámit, jak zapracovala jejich návrhy do nové podoby místa.

Plánovací den na Zátiší si na konci března nenechaly ujít davy lidí. Všichni se totiž zajímali o to, jak by se mohlo oblíbení výletní místo v budoucnu proměnit. Lidé měli také řadu nápadů, co na místě vybudovat nebo zlepšit.

Anketa: 1.) "Co bych tady uvítala já za sebe, tak určitě nějaké šikany zpomalující auta a cyklisty a koloběžkáře a třeba nějaké workoutové hřiště, které by se využívalo během dne." 2.) "Já představu mám sice nějakou, ale v každém případě něco, aby tady byl klid. Aby tady prostě opravdu to bylo pro odpočinek."
Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Určitě si lidé váží toho přírodního charakteru a myslím, že valná většina z nich by na tom nechtěla nic měnit. Jsme v lese nebo přinejmenším na jeho okraji. Lidé sem chodí za přírodou, za klidem. To znamená, určitě by se tady nemělo vybudovat něco, co tuto atmosféru naruší."
Anketa: 3.) "Já tady chodím denně na procházku, tak já to tady vidím, ty koše, to je věčně rozházené, na zemi. Možná, že míň těch laviček, aby já nevím, ale kde ty dětičky tu chcete. Ale ta skluzavka, tobogán klidně, to jako jo. Chodí školky, maminky, je to tu dost takové pro ně, nevím. Určitě jo, ale aby to tu někdo pak chodil hlídat."
Markéta Ubíková (Piráti), zastupitelka Frýdku-Místku: "Je to poprvé, co se ve Frýdku-Místku dělá participace. A já jsem ráda, že lidé konečně pochopili, co to vlastně je. Že to je o tom bavit se spolu, říkat si navzájem své názory a hledat ten kompromis o tom, jak to místo tady využít."

Nyní míří participativní rozpočet do další fáze. Připravena je ještě jedna veřejná debata s lidmi.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme oslovili architektu, která ten projekt zpracovává. Zapracovala tam ty podněty od občanů a my občanům dáme ještě jednu možnost do toho projektu promluvit. Do té výsledné podoby. A to tak, že příští týden v úterý, to znamená 31. května v 18:00 hodin se sejdeme v Centru aktivních seniorů, kde proběhne veřejné projednáno toho projektu."

Veškeré poslední podněty budou ještě zapracovány do finální podoby projektu, který by měl být definitivně hotový v průběhu června.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Představíme ten nápad, tak jak jsou do něj ty podněty zakomponovány a občané budou tedy ještě jednou mít možnost do toho promluvit a říct svůj názor. Takže já bych chtěl na příští úterý do Centra aktivních seniorů od 18:00 hodin pozvat širokou veřejnost. Přijďte, ať už jste senioři, rodiny s dětmi. Ať jste hlasovali v tom participativním rozpočtu nebo ne, ale přijďte se podívat, jak takové zapojení veřejnosti do podobných projektů vypadá. A přijďte nám ještě jednou říct svoje připomínky a názory."

Místo k proměně vybrala hlasováním sama veřejnost z původně devíti lokalit. Město v rámci participativního rozpočtu vyčlení na úpravy zhruba 1 milion korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000031603/frydekmistek-zve-na-projednani-architektonickeho-navrhu-promeny-zatisi