Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes 11 tisíc lidí podepsalo petici za plné fungování dětského oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Skončila petice na podporu dětského oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Podepsalo ji přes 11 tisíc lidí, kteří tím vyjádřili nesouhlas s omezením akutní péče. Kvůli nedostatku lékařů totiž oddělení nepřijme v případě zdravotních problémů některé děti. Rodiče nebo záchranka je tak musí vozit jinam.

Necelý měsíc a půl byla v oběhu petice za obnovení plného poskytování akutní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. Teď už jsou všechny archy zpátky na magistrátu, musely se pečlivě projít a podpisy spočítat.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ukončila se petice na podporu dětského oddělení, na které je více než 11 tisíc podpisů, což je myslím velmi reprezentativní vzorek. A s touto peticí, jak již jsme avizovali, chceme jít až na ministerstvo zdravotnictví. Ta petice je směřována na vedení nemocnice, na vedení kraje, a právě i ministerstvo, protože problém, který se týká dětské péče a pediatrie je obecný."

Nemocnice už od 1. dubna oficiálně nezajišťuje poskytování akutní péče pro méně závažné případy u dětí.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: " My jsme o tom rodiče informovali, já jsem prosil i prostřednictvím médií, aby tuto situaci pochopili, takže většina z nich tady volá dopředu, jestli mají jet k nám nebo jestli mají jet někde jinde. Tato komunikace probíhá. Samozřejmě se objeví i děti, které přijdou přímo na urgent. Pokud ten stav je takový, že přijdou triáží, tak je přijmeme a řešíme je tady u nás."

Nemocnice přišla o sedm mladých lékařů. Šest dalo hromadnou výpověď a sedmý odešel později. Důvodem měla být obava o jejich další vzdělávání.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ve frýdecké nemocnici ten současný stav je lepší než před začátkem petice. Nicméně stále není takový, abychom jako město mohli říct, že jsme spokojeni. Protože naším cílem, jak je v petici uvedeno a tak, jak si občané přejí, je 24hodinová péče 7 dnů v týdnu o děti anebo minimálně to, že opravdu každé dítě, každý rodič ví, co se s jeho dítětem bude dít po příjezdu do nemocnice."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "U pediatrů došlo opravdu k systémové změně ve vzdělávání. Pokud se toto nezmění, tak ten problém bude jak na straně praktiků, protože oni opravdu stárnou. Těch 50 procent je starší důchodového věku a nastane ten problém i na straně akutních pediatrů v nemocnici."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem hovořil s paní senátorkou Pešatovou, která už iniciovala zdravotní výbor obou parlamentních komor. Informaci má již ministr zdravotnictví, informoval jsem ministra sociálních věcí. Takže ty informace mají opravdu i ti nejzainteresovanější politici. A já věřím, že se nám podaří najít řešení, které bude přínosem nejen pro frýdeckou nemocnici, ale samozřejmě přispěje i řešení toho problému v celé České republice."

Město nemocnici dál podporuje, předalo jí už nabídku jednoho lékaře, který projevil ochotu pomoci, nabídlo také k dispozici bydlení pro další lékaře, kteří by to v případě nástupu na dětské oddělení ve městě potřebovali.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail