Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek snížil zadlužení. Zastupitelstvo řešilo finance, dětské oddělení i bývalý hotel Centrum

Snížení zadlužení města i další finanční podpora sociálních, sportovních a kulturních organizací. Také hledání cest pro zhodnocení financí. Nebo například schválení koncepce nakládání s bytovým fondem. Takový je výčet části důležitých bodů, které prošly druhým letošním zastupitelstvem ve Frýdku-Místku.

Zastupitelé Frýdku-Místku se ve středu 8. června sešli na svém v pořadí 19. zasedání. Začalo v 8:00 hodin ráno, a i s přestávkami trvalo zhruba 8,5 hodiny. Zpočátku se řešily hlavně finance města a různé dotace.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem rád, že byly schváleny všechny návrhy v oblasti sociální, sportovní a kulturní. Například můžu vypíchnout podporu taneční skupiny Funky Beat. Její podpora a cesty na Mistrovství Evropy, ze kterého jedno z jejich družstev přivezlo zlatou medaili."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byla schválena druhá změna, byl schválený závěrečný účet za minulý rok. Tam je možno říct, že jsme dosáhli nejvyšších příjmů. Zadlužení jsme snížili na 193 milionů, což je pozitivní zpráva. Snažíme se hledat úspory v běžných nákladech. Dále se snažíme zhodnocovat i dočasně volné prostředky města. Protože ne všechny prostředky je možné v daný okamžik proinvestovat anebo dát na různé běžné výdaje."

Město už v minulosti oznámilo, že oslovilo ověřené velké banky s žádostí o výhodné podmínky pro termínované vklady.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Výnos k 30. 6. by měl být přes 5,5 milionu korun, které jsme navrhli zapojit do rozpočtu. A to prošlo a bylo schváleno. To znamená, že se snažíme, jako všichni, bránit se proti inflaci a investovat co nejvíce prostředků do obnovy majetku a do nových věcí. Plníme to podle zásobníku, který je schválený a je to vidět na těch akcích, které běžně ukazujeme. Podařilo se dokončit knihovnu, pokračují práce na nové hasičárně, na budově městské policie, teď se dělá modrá lávka. To znamená, že to jsou všechno akce, které nyní probíhají. Samozřejmě technické služby dělají chodníky a cesty, taky podle harmonogramu."

V rámci dlouhých diskuzí se také řešila situace a vývoj jednání kolem poskytování akutní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. A došlo i na výměnu předsedy finančního výboru.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Samozřejmě byly schváleny všechny procesní věci, které připravujeme pravidelně na zastupitelstvo a nyní se již můžeme připravovat na poslední 20. zastupitelstvo, které proběhne před volbami, které budou na podzim 23. a 24. září tohoto roku."

Ze zastupitelstva vyplynula také informace, že ministerstvo vnitra vyslovilo určité obavy o platnosti kupní smlouvy k bývalému hotelu Centrum. Objektivně ale takové důvody může posoudit pouze soud. Podle katastru nemovitostí je ale už oficiálně majitelem hotelu městská společnost Distep. Věc se bude pravděpodobně ještě dále řešit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail