Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folklorní festival opět roztančil Frýdek-Místek

Frýdek-Místek po dvou letech opět ožil folklórem. Na náměstí Svobody v Místku proběhl tradiční folklórní festival, letos bez přívlastku „mezinárodní“, ale jen „městský“. Přesto se podařilo do programu dostat i čtyři soubory z Polska a Slovenska. Těch tuzemských pak bylo 12.

Program plný písní, tanců a přehlídky nádherných krojů. Frýdek-Místek o víkendu opět ožil tradičním folklorním festivalem. Letos se s dvouletou přestávkou konal už po šestadvacáté. Přesto měl takovou malou premiéru, protože v době organizace mírně pozměnil původní název.

Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Chtěla bych vám představit Městský folklorní festival 2022 ve Frýdku-Místku, který probíhá víkendovou formou. Městský festival proto, protože jsme ještě v době přísných covidových opatření bohužel nemohli vědět, jestli se nám tady podaří přizvat zahraniční soubory. Proto název městský. Ale zahraniční soubory jsou zde. Máme tady dva soubory z Polska, dva soubory ze Slovenska. Takže věřím, že diváci si přijdou na své a že se jim bude festival líbit."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Městský folklorní festival po dvou a půl letech vstal z popela jako Fénix a já jsem rád, že zahajuje celou sezónu letních akcí, která ve městě letos vypukne v plné síle. A věřím, že všechny soubory, nejenom z blízkého okolí, ale i ze Slovenska a z Polska, které letos do Frýdku-Místku přijely, tak roztančí to náměstí a lidem se bude folklorní festival líbit."

Dějištěm bylo tradičně náměstí Svobody v Místku. A i když to zpočátku před zahájením nevypadalo, nakonec vyšlo i počasí.

Radana Polachová, ředitelka Městského folklorního festivalu: "Mimo zahraničních souborů tady máme 12 tuzemských souborů. Pořadatelským souborem je každoročně dětský folklorní soubor Ostravička, který bude letos slavit 40 let svého působení. Působí pod vedením Radany Polachové, Marie Novákové a Drahomíry Uhrové."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Letošní ročník festivalu je možná mešní co do rozsahu a vzdálenosti odkud přijely soubory, ale je to opravdu jenom na chviličku, protože ta situace pandemická ještě pořád nedovolovala, abychom pozvali všechny soubory, které jsme chtěli a do budoucna, v příštím roce, pořadatelé i město už počítají s tím, že opět uvidíme i exotické soubory z velké dálky."

Letos měli návštěvníci během dvou dnů možnost shlédnout na 25 různých vystoupení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy