Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bude o prázdninách plný sportovních her a zábavy pro děti

Frýdecko-místecké děti se mohou o prázdninách hýbat a bavit. Město pro ně spolu se Střediskem volného čau Klíč připravilo na všední dny 60 akcí s různým zaměřením. Celkem se do tvorby programu zapojilo 23 organizací, které ve městě pracují s dětmi a mládeží ve volném čase.

Děti ve Frýdku-Místku letos čeká léto plné pohybu a zajímavých aktivit. Tradiční akce Prázdniny ve městě byla ve svém 17. ročníku obohacena o loňskou novinku Vraťme dětem pohyb.

Renáta Zahurská, zástupce ředitele pro provoz SVČ Klíč FM: "Bude během prázdnin 60 akcí, které jsou zdarma za finanční podpory statutárního města Frýdku-Místku. Podílí se na nich 23 organizátorů. Děti si mohou vyzkoušet tancování, sporty, hokej nebo nějaké výtvarné rukodělné činnosti a také budou oblíbení hasiči v Lískovci s pěnou, včelaři a různé jiné aktivity."

Kompletním programem děti provede brožura, do které získají na každé akci nálepku. Kdo bude mít v brožuře alespoň nějaké nálepky, může přijít 9. září na akci „Ahoj, prázdniny!“, kde mu SVČ Klíč vymění brožuru za malý dárek.

Renáta Zahurská, zástupce ředitele pro provoz SVČ Klíč FM: "K akci Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb jsou vydány brožury, které si mohou děti a rodiče vyzvednout na magistrátu ve Frýdku a v Místku. Na recepci ve Středisku volného času Klíč a v Turistickém informačním centru."

Kromě rozšíření tradičních aktivit jsou pro děti připraveny i letní pobytové a příměstské tábory.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Za pobytové tábory máme tady připraveno 9 táborů na různá témata, na různých místech republiky. Jedeme do jižních Čech, jedeme třeba vlakem, jedeme na jižní Moravu, jedeme tady do Beskyd. A kdyby měli ještě rodiče zájem, tak pár míst se na těch táborech ještě najde. Než ten tábor odjede, tak je ještě pořád šance se přihlásit."

Příměstských táborů je pak naplánováno na celé léto dvacet.

Veronika Bortlová, zástupce ředitele pro pedagogiku SVČ Klíč FM: "Z toho některé jsou se všeobecným zaměřením, například příměstský tábor Harry Potter nebo Eldorádo. Na těchto příměstských táborech se mohou účastníci těšit na různé výtvarné aktivity, pohybové a sportovní aktivity, vycházky do přírody nebo například na různé výlety. A kromě těchto všeobecných příměstských táborů jsme taky do nabídky zařadili řadu speciálních příměstských táborů. To jsou například koňské příměstské tábory, výtvarné příměstské tábory. Dále také příměstský tábor technický, kde se například děti seznámí s 3D tiskem nebo také s legorobotikou, což je velice žádané, hlavně teď u mladých kluků."

Podrobný přehled všech letních akcí a táborů s informacemi o volných místech najdete na internetových stránkách Střediska volného času Klíč. Na tábory je také možné se tam rovnou i přihlásit.

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail