Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Páťáci na ZŠ ve Skalici dostali vysvědčení a čeká je přechod na II. stupeň do Frýdku-Místku

Děti už mají za sebou normální školní rok bez omezení. Ve čtvrtek 30. června si převzaly vysvědčení a začaly jim prázdniny. A nejen deváťáci své základní školy opouští, ale i děti v malých školách, kde nemají druhý stupeň. Některé školy se pak budou během prázdnin opravovat.

Základní škola ve Skalici byla jedna ze dvou, které osobně navštívil primátor Frýdku-Místku a pomohl s předáním vysvědčení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Nejprve na 2. základní školu, kde jsem byl v první třídě, protože i já před více než čtyřiceti lety jsem absolvoval první třídu právě na této škole. A poté zde ve Skalici. Obě dvě ty školy mají ještě něco společného, že město na nich bude přes prázdniny provádět nějaké opravy. A speciálně u druhé základní školy věřím, že se nám podaří rozběhnout i stavbu tělocvičny, na kterou škola dlouho čeká. Tady na škole ve Skalici proběhne rekonstrukce fasády a mělo by to být uzavření investic, které tady probíhaly už před časem."

Páťáci se se zdejší základní školou rovnou rozloučili, protože teď půjdou jinam. Nejen letošní školní rok bez omezení si velmi chválili.

František Indrst, žák 5. třídy ZŠ Skalice: "Hrozně mě bavil. Podle mě to byl jeden z nejlepších školních roků, protože nás ve třídě bylo málo. Skoro vždycky jsme byli s nějakou jinou třídou spojení. A moje vysvědčení bylo dobré, jsem s ním spokojený, takže je to super."
Daniel Čuba, žák 5. třídy ZŠ Skalice: "Je to dobré, stejně jako Franta, že jsme předtím byli vždycky spojeni a teďka jsme nebyli. Takže je nás málo. Byl tady klid a je to dobré. – Jaké bylo vysvědčení a co tě nejvíce bavilo? – Vysvědčení bylo první pololetí dvě dvojky, teďka samé jedničky a nejvíc mě asi bavila matematika."
Lucie Saatzerová, žákyně 5. třídy ZŠ Skalice: "Jsem tady moc šťastná, tato škola je celá taková klidová. Je to pohoda, nikdo tady není agresivní. Takže jsem tady byla moc šťastná. Úplně se mi nechce odsud odcházet, půjdu na jedničku. A moje vysvědčení? Já mám samé jedničky už od první třídy. Snad to vydrží dál a je tu moc pěkně."
Jana Koziorková, třídní učitelka 5. třídy ZŠ Skalice: "Je to moje oblíbená třída. Oni jsou velice hodní, vnímaví, snaživí, klidná třída, takže velice dobře se s nimi pracovalo. Naslouchají, a hlavně nebyly žádné kázeňské problémy. Takže pro mě to je třešnička na dortu. Jsou tady velmi šikovné děti. Většina jsou studijní typy, takže jsem jim přála potom, aby se jim dařilo v dalším studiu a i ti, kteří nejsou úplně studijní, tak věřím, že si najdou uplatnění. Potom zase v nějaké profesi, která je bude bavit."

Škola každoročně dává páťákům něco na památku. Ti zdejší si vybrali polštář s fotkou svojí třídy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy