Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ve Frýdku-Místku se zajímají o to, co se děje ve městě. Primátor jim odpovídal na dotazy

Jak bude vypadat průtah Frýdkem-Místkem po dostavění obchvatu? Co s chátrajícím domem na Zámeckém náměstí? Nebo například podněty na opravy chodníků ve městě. Takové byly dotazy, které směřovali senioři přímo na primátora, který se s nimi osobně setkal.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku zaplnila početná skupina seniorů, kteří přišli na setkání s primátorem města. Ten téměř dvě hodiny odpovídal na záplavu jejich otázek.

Anketa: 1.) Zajímá mě právě průtah městem, který je a který má do budoucna tak zůstat, tak to se mi nelíbí. Protože Nový Jičín to nemá, aby přes něj musely projíždět, v případě nějaké havárky, aby tam musely být dva pruhy pro tu objížďku. Tak si myslím, že my taky nemusíme. Já jsem viděla takovou vizi, kde byly osázené stromy, byla tam taková promenáda. Do Frýdku se dalo dojít. Tady teď pěšky do Frýdku skoro nedojdete. Je to škaredé, dole pod mostem ještě stojí kamiony. Jsme úplně hrozně rozčtvrcené město. Tady řekou, tady tímto a jestli nedojde k nápravě, tak ten obchvat byl možná trošku zbytečný. 2.) "Zajímalo mě to, jak se budou opravovat chodníky a schodiště na Rivieře. Protože jsou v takovém katastrofálním stavu, že akorát čekám, kdy se tam někdo zraní nebo zabije a kdo za to bude zodpovědný. 3.) "Všichni tady nějaké připomínky měly. Já například konkrétně s domem, s tím zbořeništěm na náměstí ve Frýdku naproti zámku. To se právě těžko řeší. Sám pan primátor to říkal, že se nemůže najít majitel, ale že se to budou snažit nějak řešit. No potom jsou tady opravy chodníků, to byla spousta připomínek. Hodiny, že nejsou před nádražím, ale už budou, říkal pan primátor."
Petr Korč (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bavili jsme se o věcech, které mě samotného velmi trápí. A myslím si, že velká většina podnětů a dotazů je trefných a týkají se parkování, bezpečnosti a týkají se hlavně toho, jak vypadá veřejný prostor. Aby se neděly ve městě věci, které se nemají dít, abychom se v něm cítili všichni bezpečně. Aby bylo město uklizené a čisté. A to si myslím, že máme společnou řeč s našimi seniory. A určitě budeme dělat všechno proto, aby na některé z dalších debat těch dotazů bylo třeba míň a možná zazněly, i tak jako dneska, nějaké pochvaly."

Primátor by tato setkání chtěl dělat pravidelně. Se seniory je zvláště v dnešní složité době důležité komunikovat.

Petr Korč (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem se setkával s jednotlivými kluby seniorů, setkával jsme se v menších skupinách. Nicméně si myslím, že tohle otevřené fórum, ke může přijít kdokoliv z města, jakýkoliv senior, je velmi přínosné a určitě v něm budu pokračovat a pokud budu primátor, tak minimálně jednou měsíčně taková setkání budou probíhat. Kde bude moct kdokoliv přijít a zeptat se opravdu na co bude chtít."

Všechny dotazy byla zároveň zaznamenány a primátor slíbil, že nechá záležitosti, které občany například trápí, prověřit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail