Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy cest a chodníků probíhají ve Frýdku-Místku postupně od jara do zimy

Celoplošná oprava parkoviště u nemocnice ve Frýdku-Místku, komunikace na Panských Nových Dvorech nebo příjezdový cesta k jednomu ze supermarketů. To je jen malý výčet oprav cest, které už má město za sebou. Aktuálně se připravují další opravy v hodnotě za zhruba šest milionů korun.

Největší počet oprav cest pravidelně každý rok provádí ve Frýdku-Místku Technické služby. Standardně se po zimě se už od začátku jara najíždí hlavně na výtluky, kterých bývá nejvíce.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Ty opravy výtluků se provádějí prakticky průběžně celý rok. S tím, že opravují opravdu jenom lokální záležitosti, kdy jinak ty cesty jsou ještě v pořádku a má význam opravit ten výtluk. S tím, že na místech, kde už ten význam není, tak se provádí celoplošná oprava, která spočívá ve výměně obrusné vrstvy, kdy tady tyto zakázky dostáváme přiděleny od města Frýdku-Místku."

Nejnověji byly provedeny opravy na ulici Heydukova, dále Horymírova, část komunikace na Panských Nových Dvorech nebo celoplošná oprava parkoviště u nemocnice ve Frýdku.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Tam byla provedena i obnova vodorovného dopravního značení. V Místku se to bude týkat, tam teprve opravy proběhnou. A budou se týkat ulice na Collo-loukách, ulice v části Bahno, poblíž přehrady Olešná a zároveň bude ještě v Místku v průběhu prázdnin provedena výměna povrchu před gymnáziem Petra Bezruče. To bude ale dlážděné."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem rád, že město spolu s Technickými službami realizuje celou řadu dalších oprav cest, chodníků, prostranství. Určitě už si občané všimli, že probíhá oprava modré lávky v Riegrově ulici, která dlouho čekala na to, až na ni přijde řada. Dále projde revitalizací prostranství před kinem Petra Bezruče, opravuje se dětské hřiště a celá řada dalších drobných oprav."

Finanční rámec v rámci oprav komunikací je letos zhruba 12,5 milionu korun. Přibližně polovina prací v této hodnotě je už hotová a další budou následovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail