Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek uspořádala příměstský tábor pro děti s autismem

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek uspořádala letos v pořadí druhý příměstský tábor pro děti s poruchou autistického spektra. Zázemí našla ADRA tradičně ve Faunaparku. Pro děti byl opět připraven program plný aktivních her, zábavy i dobrodružných výletů.

ADRA Frýdek-Místek dlouhodobě pomáhá dětem s poruchou autistického spektra. Od loňského roku pro ně začala dělat i letní příměstský tábor.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Celý ten druhý ročník příměstského tábora je takovým naším vyvrcholením celoroční práce s těmi dětmi s autismem. Jsme rádi, že zájem o příměstský tábor je obrovský. Všechny děti, které nám do kroužku chodí, tak se přihlásily i na tento příměstský tábor."

Tábor je rozdělený na dvě skupiny. Mladší děti do 12 let a starší do 20 let.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Je nás tady celkově 36, máme 18 dětí a zbytek jsou dospělí, jsou to vedoucí. A co je nutno zmínit, tak hlavně naši milí dobrovolníci, protože bez těch by to nešlo. Je to náročné ve smyslu vytvořit správně obsah toho tábora, aby každý odešel spokojený tady z toho prostředí."
Barbora Špinlerová, dobrovolnice: "Já v Adře dělám už od roku 2019, protože jsem měla spoustu volného času. A prvně jsem teda chodila jenom k seniorům. A nakonec jsem se dostala i k dětem s autismem. S tím, že mě to strašně naplňuje a díky tomu jsem se rozhodla i ve svém osobním životě se tomu věnovat. I co se týče práce."
Ondřej Tomek, dobrovolník: "Rozhodl jsem se pro dobrovolnictví kvůli svému mezičasu, kdy jsem nic nedělal. A hledal jsem nějakou náplň svého času. A hodně jsem se už dříve zajímal o autismus."

Pro děti jsou připraveny každý den různé hry, tvořivé dílny, vycházky a absolvují i několik výletů.

Barbora Špinlerová, dobrovolnice: "Tady na táboře máme výtvarné aktivity, potom hrajeme různé hry. Zrovna včera jsme byli i na výletě na Bílé, takže jsme se byli podívat na zvířátka, takže děti naprosto nadšené, že viděli třeba jelena zblízka, jako nikdy."
Ondřej Tomek, dobrovolník: "Aktuálně tvoříme něco z těstovin, takové náhrdelníky nebo náramky. A myslím, že dneska budeme mít ještě nějaké sportovky, půjdeme k řece a tak dál."
Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Je to obrovská pomoc pro rodiče. Vždycky, když rodiče přijdou odpoledne, tak projevují takovou vděčnost za to, že tady ty děti mohou celý den, od těch 8:00 hodin do 15:00 hodin být. A rodiče mají prostor pro sebe a využívají ho jakkoliv, jak uznají za vhodné. A to je veliké plus, velký bonus. My jsme vděčni za to, že tady tuto činnost můžeme dělat, protože cítíme, že to pro rodiče, pro tu společnost, pro město, má velký význam."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Moc děkuji městu Frýdek-Místek, které velkým dílem podporuje tyto aktivity. Chci poděkovat Faunaparku, který nám umožňuje tuto aktivitu u nich zprostředkovat a vytvořit tady prostředí, které je velice vlídné pro ty děti, které mají poruchy autistického spektra. Děkuji také hlavnímu sponzorovi, firmě Brose, která umožnila to, že můžeme mít odborníky, kteří se věnují těmto dětem."

Ve Frýdku-Místku žije přibližně 120 rodin s dětmi s poruchou autistického spektra. O pomoc nejen Adry je tak velký zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail