Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku se učily hrát divadlo na příměstském táboře

Popelka a Princ Bajaja. Dvě známé pohádky, ze kterých si děti udělaly krátká divadelní představení. Umožnil jim to příměstský tábor Střediska volného času Klíč ve Frýdku-Místku. V rámci něj si během týdne samy vytvořily scénář, kostýmy i drobné rekvizity. A samozřejmě nazkoušely samotné divadlo.

Jsou ještě malí, ale s ledovým klidem by se mohli postavit na prkna velkého divadla. Možná jednou slavní dětští herci zcela zaplnili příměstský tábor Divadlo na cestách.

Anketa: 1.) "Je to nádherný tábor, už jsem tady čtvrtým rokem a je to tady super. A hraju macecha od Popelky." – A jaké to je být takovým hercem? – "Je to zajímavé velice a zábavné." 2.) "Mě se tady líbí, jsem tady poprvé a hraju Popelku." – A jak to jde? – "No, dobře, zatím. Zatím si všechno pamatuju." 3.) "Mě se tady líbí, jsem tady taky poprvé a hraju od Popelky ségru." 4.) "Já jsem tady taky poprvé a líbí se mi to tady a hraju nevlastní sestru." 5.) "Mě se tady taky líbí a hraju prince a zatím je všechno dobře."

Tábor je rozdělený na dvě skupiny a každá nacvičuje svou vlastní pohádku.

Šimon Rohovský, divadelní herec: "Právě teď je tady skupina, která nacvičuje pohádku Princ Bajaja, jak už jste určitě slyšeli a druhá skupina pracuje na Popelce."
Anketa: 6.) "Ráda to dělám, protože už mám jedno divadlo za sebou." 7.) "My teď děláme loutky a já teď budu je malovat. A mě se tady strašně líbí."

Kurz divadelního tvoření naučil děti pracovat s textem a rozvíjet jejich divadelní talent. Vše záleží jen na jejich tvořivosti.

Šimon Rohovský, divadelní herec: "Kdy jsme si pouze přečetli tu jednu pohádku a děti se snaží podle toho vytvořit scénář, vyrobit si své vlastní kostýmy, rekvizity a samy na tom pracovat."

Divadelní týden zakončili představením pro rodiče a kamarády. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku má v plánu tento tábor ještě zopakovat od 8. do 12. srpna a je na něm ještě několik volných míst.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail