Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava modré lávky přes Ostravici ve Frýdku-Místku je téměř u konce, objevila se ale komplikace

Oprava modré lávky přes Ostravici v Riegrově ulici ve Frýdku-Místku je téměř u konce. Vyvařila se velká vypouklina a vylil se nový asfaltový povrch. Objevila se ale komplikace, kvůli které se musel na delší dobu uzavřít nájezd na frýdecké straně. Kvůli dírám v železobetonové konstrukci se musí kompletně zrekonstruovat.

Důležitá spojnice mezi Frýdkem a Místkem – modrá lávka v Riegrově ulici už dostala nový povrch. Teď ještě probíhají poslední dokončovací práce na podestách po krajích.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "V rámci prací na opravě lávky byla provedena výměna krytu z litého asfaltu. S tím, že proběhlo jeho celkové odstranění a celoplošně nově položení, včetně hydroizolace. Dále byly provedeny nátěry zábradlí. S tím, že lávka doznala i trochu změny v podobě demolice jednoho ze schodišťových ramen na straně v Místku, kdy po tomto schodišti jsme byli nuceni kvůli bezpečnosti doplnit zábradlí. A dále ještě v rámci těchto oprav budou provedeny drobné zámečnické úpravy konstrukcí, které jsou už dneska velice zkorodované a už nevyhovují."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl ještě poděkovat zhotoviteli této opravy, Technickým službám, za jejich vstřícnost. Panu Rylkovi, panu Macurovi, vedení Technických služeb, protože ta oprava se neustále odkládala, neustále se tady plánovala rekonstrukce, byla to léta, občané tady špatně chodili. Myslím si, že teď díky tomu, jak se k tomu postavily Technické služby, tak jsme to byli schopni zrealizovat během pár týdnů."

Oprava nebyla vůbec jednoduchá, kromě nového povrchu se musela vyvařit také část mostní konstrukce.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Tady prakticky na té lávce byla provedena oprava samotné mostovky v místech, která před několika lety vyhořela a byla zdeformovaná, takže se teďka provedlo vyvaření leté poškozené části."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta hlavní boule, která tam byla, která byla tím největším rizikovým faktorem, protože na ní se opravdu mohl někdo zranit. A ten rozpraskaný asfalt kolem toho, to už bylo na úraz. Tak ta se podařila vyřešit, je to znovu zaplátováno, je to zavařeno a rovné."

Město chtělo opravit také povrch nájezdu na frýdecké straně. Po odkrytí povrchu se ale zjistilo, že rampa je v dezolátním stavu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam jsou v podstatě díry, ten beton je degradován až na výztuž. To znamená, že tady chodci už nemohou vůbec chodit. Je to nebezpečné. Takže jsme se rozhodli to uzavřít a celé to vyměnit. Což už není oprava, ale je to víceméně rekonstrukce a musíme na to mít i stavební povolení, souhlas stavebního úřadu."

To bude samozřejmě trvat zřejmě pár měsíců, proto město prosí maminky s kočárky a cyklisty o shovívavost.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Budou muset použít schodiště. Budeme se tam snažit udělat nějaké nájezdy. Tak, aby ten komfort byl zajištěn a potom žádám o nějakou shovívavost. Člověk nikdy neví u těch staveb, co tam všechno je a v jakém stavu je to podloží."

Na současnou opravu lávky vyčlenilo město dva miliony korun. Termín dokončení byl do konce srpna, ale práce se stihly dřív a s opětovným zprůchodněním se počítá do příštího týdne, možná i dřív.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail