Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sjezdy do podchodu u Maryčky ve Frýdku-Místku dostanou nový povrch

Podchod u Maryčky pod ulicí Hlavní ve Frýdku-Místku prochází drobnou opravou. Město nechalo vyměnit povrch sjezdů, které využívají cyklisté, maminky s kočárky a hlavně vozíčkáři. Do budoucna se uvažuje o tom, že by se podchod po dokončení obchvatu mohl i zrušit. Je totiž celkově ve špatném stavu.

Podchodem pod ulicí Hlavní u bývalého autobusového nádraží ve Frýdku-Místku se rozezněl zvuk sbíječky. Pracovníci technických služeb tam totiž začali opravovat oba sjezdy.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Podchod v Místku, který je mezi parkem a náměstím u Maryčky, je ve velmi špatném stavu. My se chystáme, že s tím podchodem něco provedeme po dokončení obchvatu, až začneme revitalizovat hlavní třídu. Nicméně sjezdy byly v takovém stavu, že si vyžadovaly rychlou akci. A proto dochází k úpravě povrchu."
Michal Rychlo, místopředseda představenstva TS F-M: "Oprava bude poměrně rychlá, protože se nám podařilo výškově napojit tak, že to nevyžaduje žádné větší bourací práce. Prakticky ten starý poškozený asfaltobetonový kryt zůstane na svém místě, pouze se provedou jakési napojení, aby to výškově a plynule navazovalo. A celý ten starý stávající asfaltobetonový kryt bude překrytý novým asfaltobetonovým krytem. S tím, že prakticky se zvýší pohodlí pro uživatele a budou moci pěkně procházet pod frekventovanou silnicí."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mě těší, že se pouštíme i do takových drobných věcí, které jsou malé bolístky, ale občanům velmi pomůžou, protože ten podchod používá strašně moc lidí. Každý den tady někdo jede s kočárkem, každý den tady jede nějaký invalida, vozíčkář a bude to obrovská úleva. A já si myslím, že bychom si měli všímat i takových drobností, detailů a reagovat na ně."

V tomto městu velmi pomáhá aplikace Munipolis, což je nový název pro Mobilní Rozhlas. Díky ní se vyřešily už stovky podnětů od občanů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsou to právě ty drobné věci. Někde je poškozené schodiště, někde není zábradlí, poškozená lavička, někde je nepořádek. A zkrátila se ta cesta, kdy to někdo píše mi, někam třeba na sociální sítě nebo neví, kam má jít, jde na informace. Přímo nafotí tu věc, pošle to do Munipolisu, okamžitě to dostane příslušný zaměstnanec a ta věc je vyřešena třeba do 24 hodin nebo do 48 hodin a velmi to pomohlo. A myslím si, že to jsou ty věci, které občanům pomáhají a dělají to město příjemné, protože člověk ví, že když vidí nějakou neplechu a ví, co má udělat a v dohledné době to bude opraveno."

Co dál se samotným podchodem nejen u Maryčky se bude pravděpodobně řešit po dokončení obchvatu města. Pokud se výrazně sníží provoz po ulici Hlavní, mohl by se totiž obnovit mimoúrovňový přechod a podchod například jednou zcela zrušit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy