Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Červená lávka v Revoluční ulici ve Frýdku-Místku musí projít opravou, polovina se uzavřela

Dřevěné desky na červené lávce v Revoluční ulici ve Frýdku-Místku se začaly prohýbat a zvedat. Město proto přistoupilo k provizornímu zajištění a druhá polovina lávky v horším stavu se musela uzavřít. Nyní se musí připravit kompletní oprava lávky, která začne zřejmě už na podzim.

Nedávno prošla opravou modrá lávka na přes řeku Ostravici v Riegrově ulici. Extrémně horké počasí se mezitím podepsalo na zhoršení stavu další lávky. Té červené v ulici Revoluční.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Musíme teďka zrevidovat i ostatní lávky, jak jsou na tom, protože třeba u Kauflandu, tam musela být část zavřená, právě z toho důvodu, že tam začaly ty konstrukce se hýbat a uvolňovat na tolik, že tam hrozí zase pro chodce nějaké nebezpečí úrazu. Takže musíme teďka to řešit."
Michal Rychlo, místopředseda představenstva TS F-M: "V průběhu letních dnů, kdy teploty překročily 30 stupňů Celsia a došlo k vysychání konstrukcí v samotné výdřevě na lávce v ulici Revoluční. Ty dubové prvky dřevěné vyschly a kvůli tomu se zdeformovaly. S tím, že se prohnuly, a dokonce i na některých místech utrhly už částečně zkorodovaný spojovací materiál. A tím, vytvořily překážku v podobě, kdy by mohli lidé třeba zakopnout. Proto jsme jednu část lávky, která byla v horším stavu, provizorně pouze zahradili a znepřístupnili chodcům. S tím, že na té druhé části, která byla trošku v lepším stavu, tak jsme provizorně, ale velice provizorně, ji nějak upravili. Alespoň do doby, než proběhne řádná rekonstrukce."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Červená lávka ve Frýdku před časem prošla úpravou. Bylo vyčištěno graffiti a nyní docházelo k dalším úpravám. Generální oprava byla naplánována na příští rok. Nicméně technický stav lávky, který zapříčinil uzavření jedné poloviny, je takový, že jsme se rozhodli, že lávku opravíme dříve. Bude to administrativně velmi náročné, protože je to nad krajskou komunikací. Nicméně věřím, že tento podzim by se podařilo lávku opravit tak, aby mohla být užívaná v plné šíři."

Oprava si pravděpodobně vyžádá i částečné dopravní omezení vždy jednoho jízdního pruhu nad ulicí Revoluční. Bude se totiž muset použít plošina, která bude pod lávkou.

Nahlásit chybu


K tématu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail