Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestavba hasičské zbrojnice ve Frýdku-Místku se protáhne o čtyři měsíce

Přestavba hasičské zbrojnice ve Frýdku-Místku je ve dvou třetinách prací. Aktuálně se dokončuje hrubá stavba. Kvůli komplikacím s dodávkami materiálu se musel posunout termín dokončení z října na konec února příštího roku. Zároveň se navýšila i cena o osm milionů korun bez DPH na necelých 60 milionů.

Přestavba zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku začala loni v létě. Aktuálně už jsou hotové přístavby nových částí, díky kterým se původní objekt zvětší.

Petr Michna, hlavní stavbyvedoucí: "V tuto chvíli dokončujeme v určitých částech přístavby hrubou stavbu. To znamená, dostaneme se už do toho stavu, kdy budeme schopni už veškeré části nových přístaveb zavírat do střešní konstrukce tak, ať už do objektu neprší a neteče. V současné chvíli máme určité části objektu už i s vylitými podlahami, s namontovanými okny a s instalovanými rozvody TZB, elektro, zdravotechnika, topení."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsou tady samozřejmě problémy jako na každé stavbě, zejména s dodávkou materiálu v této době. Ale přes všechny problémy stavba pokračuje."
Petr Michna, hlavní stavbyvedoucí: "Musím říct, že tato stavba je docela dost komplikovaná svou podstatou, protože se jedná o rekonstrukci staré stavby z roku tuším 1985. Která, jak vidíte tady, je zhotovená z montovaného skeletu a na něj byly postupem času přidávány další a další konstrukce dozdívek, vyzdívek. Takže ten objekt je sám o sobě dilatován asi na tři objekty."

Jedním z hlavních parametrů stavby bylo například snížení podlahy v garáži, aby se do ní vešly větší hasičská auta.

Petr Michna, hlavní stavbyvedoucí: "Původní podlaha byla o zhruba 30 až 40 centimetrů výše a vzhledem k tomu, že je požadavek na vyšší světlou výšku těch nových hasičských aut, takže celá tady ta garáž se posunula, prohloubila dolů."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Myslím si, že jak jsme to plánovali, tak je vidět ta realizace. Shodli jsme se i na tom celkovém vzhledu, kdy tam budou nějaké změny, ale barvené řešení zůstane zachováno. Bylo to konzultováno s novou paní hlavní architektkou, paní Šidlovou a jsme rádi, že ta spolupráce funguje."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem každopádně rád, že máme na území města jednotku JPO 2 takových kvalit. Zároveň se ukázalo, že naše předešlá rozhodnutí, rekonstruovat hasičskou zbrojnici a zároveň pořídit novou cisternu, se ukazují jako správná. Zvláště ve světle současných událostí, kdy jsme všichni sledovali, co se dělo v Českém Švýcarsku."

Původně měla být stavba hotová letos v říjnu, zpožděné dodávky materiálu ale termín mírně prodloužily.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Termín dokončení byl stanoven na únor příštího roku. To znamená, prodloužilo se to zhruba o 4 měsíce a cena nám nepatrně stoupla. Konečná cena bude 60 milionů bez DPH."

Cena dle projektové dokumentace byla odhadnuta na 67 milionů bez DPH. Vysoutěžená pak o 16 milionů nižší.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail