Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jesle Frýdek-Místek hlásí plnou kapacitu, rodiče mohou i přesto děti dál přihlašovat

Jeslím Frýdek-Místek se v poslední době velmi daří. Prošly rekonstrukcí, našly novou ředitelku a navázaly spolupráce se vzdělávacími institucemi u nás i v zahraničí. Zároveň se zcela naplnila jejich kapacita. Rodiče mohou ale děti dál bez problémů do jesliček přihlašovat. Jen musí počkat, až se uvolní místo.

Jesle Frýdek-Místek jsou příspěvkovou organizací města. Tvoří ji 3 dětské skupiny s celkovou kapacitou 54 míst.

Jana Kocichová, ředitelka, Jesle Frýdek-Místek: "V současné době je naplněná kapacita jeslí. Každá dětská skupina má 18 dětí, kterým se věnují pečující osoby s odborným vzděláním. A vždy v každé dětské skupině jsou tři pečující osoby."

I když je kapacita plná, rodiče mohou v případě zájmu dál své děti přihlašovat.

Jana Kocichová, ředitelka, Jesle Frýdek-Místek: "My si je zavedeme do evidence a opravdu přijímáme i během školního roku. Často se nám uvolní místo, z důvodů toho, že babička začne v rámci rodiny hlídat děti nebo se narodí mamince další dítě a tím pádem ukončí docházku u nás. A my rádi vždycky kontaktujeme potom ty rodiče, kteří mají zájem. Máme je v evidenci a administrativě a následně je oslovíme, a to místo jim nabídneme."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Městská příspěvková organizace Jesle Frýdek-Místek má od ledna tohoto roku novou paní ředitelku, paní magistru Janu Kocichovou. Paní ředitelka se své nové role ujala dle mého soudu velmi dobře. Svědčí o tom mimo jiné i to, že se jí podařilo kapacitu našich tří dětských skupin tady v Jeslích zcela naplnit. Jesle jsou ve velmi dobrém, jak technickém stavu, můžeme vidět, že budovy jsou zrekonstruovány, máme tady velkou zahradu s herními prvky a stejně tak kvalitní je i personál našich jeslí."
Jana Kocichová, ředitelka, Jesle Frýdek-Místek: "Spolupracujeme mimo jiné se Střední zdravotnickou školou a nově jsme zahájili spolupráci i s jeslemi a odbornou školou v Německu. Cílem této spolupráce je inspirace a výměna odborných zkušeností."

V jesličkách se starají o děti ve věku od jednoho do tří let.

Jana Kocichová, ředitelka, Jesle Frýdek-Místek: "Děti mohou navštěvovat dětskou skupinu každý den. Nebo v určité dny, ale nabízíme také rodičům službu 92 hodin v měsíci. A to těm rodičům, kteří pobírají rodičovský příspěvek, aniž by o tento příspěvek přišli. V našich prostorách se realizuje také veškeré stravování. Vaří se dětem a je poskytnuta strava celý den."

Hlavním cílem organizace je kvalitní péče o děti a podpora všestranného rozvoje dětí. Zároveň chtějí v jeslích rodičům pomoci skloubit jejich rodinný i profesní život.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail